Info@Afragraphic.ir
0912 224 60 22

چاپ جعبه

طراحی و چاپ جعبه

بدون شک یکی از اصلی ترین نیازهای صنایع بسته بندی در دنیا استفاده از جعبه می باشد ، که با توجه به تلفیق علم و هنر در طراحی و ساخت جعبه دستیابی به اهداف سازمانی و فروش محصول (ایمنی محصول ، برندیگ ، اطلاع رسانی و بازاریابی) بسیار آسانتر و چشمگیرتر است .

معمولا ورق کاغذی یا مقوایی یا کارتنی که با چند خط تا و برش بوسیله دستگاه دایکات یا لترپرس به صورت یک بسته در می آید و وظیفه محافظت یک کالارا دارا میباشد جعبه گفته میشود.جعبه سازی و کارتن سازی توسط دستگاهای ساخت کارتن و جعبه انجام میگردد . از مجموعه کارهایی که کانون تبلیغاتی افرا انجام میدهد میتوان به موارد زیر اشاره کرد: ساخت جعبه های لوکس ،انواع جعبه های کادویی، طراحی و چاپ و ساخت جعبه پوشاک و البسه و ساعت و جواهرات و آموزش ساخت جعبه و...

جعبه مقوایی یا جعبه لمینتی؟

بهم چسباندن دو جنس متفاوت در جعبه را اصطلاحا لمینت می نامند. جعبه های لمینت شده از چسباندن یک ورق مناسب برای چاپ با کارتن دو ، سه یا پنج لایه ، بمنظور ایجاد استحکام و تحمل وزن داخلی و فشار خارجی تولید می شوند . برای محتوای نیم کیلوگرم و بیشتر استفاده از جعبه و کارتن لمینت شده الزامی است. ترکیب مناسب براساس وزن ، قیمت ، ضربه پذیری و استانداردهای صنفی کالا انتخاب می گردد. جعبه های مقوایی برای کالاهای کمتر از ۵۰۰ گرم با استفاده از مقواهایی که در یک رو دارای پوشش مناسب چاپ هستند تولید میشوند. مقوای جعبه سازی بر اساس پایه یا اصطلاحا پشت خود نام گذاری می شود . پشت طوسی ، پشت سفید ، پشت کرم و ایندر برد، معمولا رایج ترین آنها در ایران است . مقاومت ، صافی و سفیدی سطح ورق برای چاپ مطلوب ، وابسته به پایه ورق مقواست و البته دلیل گرانتر بودن آن . پشت طوسی ارزانترین و ایندربرد گرانترین ورق مقوای جعبه سازی است.

عدم استفاده از صنعت بسته بندی همیشه یکی ازضعف های صنایع ما در ایران میباشد که باتوجه صاحبان صنعت می توان به این مهم رسید. طراحی های خلاقانه و استفاده ازایده های نو، در ساخت جعبه ها و کارتن محصولات به عنوان وجه تمایز در اختیارصاحبان صنعت قرار می گیرد وگرنه متریال مصرفی نوعاً مشخص می باشد. از جعبه هایدارویی، جعبه ابزار و مواد مختلف گرفته تا کارتن های کوچک و بزرگ را با بهترینپیشنهادات از ما بخواهید. معمولا با توجهبه وزن و محتوای محصول متریال را پیشنهاد می دهیم که بتوانیم بهترین و مناسب ترینخدمت را ارائه داده باشیم. این مقوله نیز بسیار پیچیده بوده و برای اطلاعات بیشترو ارائه پیشنهادات مناسب با ما تماس بگیرید.

معمولا به دلیل ضخامت جعبه و ظرافت بسیار بالای چاپ انواع جعبه، برای تولید انواع جعبه نیاز به ماشین چاپ با سیلندر بزرگ به جهت ضخامت بالای انواع مقوا نسبت به انواع کاغذ می باشد، بدین جهت ماشین آلات چاپ رولند بهترین گزینه هستند، با توجه به این موضوع چاپ افراگرافیگ ماشین آلات مورد نیاز چاپ جعبه را فراهم نموده تا بهترین کیفیت را ارائه نماید.

ویژگی ‌های یك بسته‌ بندی خوب

یك بسته‌ بندی خوب، از محصول در طی حمل و نقل و نگهداری در قفسه های مغازه و خانه مراقبت می‌ كند. بسته ‌بندی از طریق فراهم آوردن درجه مناسبی از حفاظت در مقابل شكستگی، فاسد شدن و گم‌ شدن محتویات محصول، به ارزش محصول می‌ افزاید. بسته‌بندی علاوه بر قابلیت حمل و نقل، با نوآوری می ‌تواند در زمینه‌ های تكنیكی، هنری و ارتباطی، كالا را برای بازار جذاب و قابل جلب توجه كرده و از این نقطه نظر میان كالا و مصرف كننده رابطه نوینی برقرار سازد.

جعبه ها ی مقوایی را می توان بنا به ویژگی هایشان به چند دسته کلی تقسیم کرد:

بر اساس جنس: جعبه های مقوایی (پشت سفید، پشت طوسی، ایندربرد، دورو گلاسه، لیمینیتی، فلوتینگ، سینگل، سینگل فیس، هاردباکس، کارتن و …جعبه های طلقی (طلق سخت، طلق نازک و...)

بر اساس شکل طراحی: جعبه های لاک باتن (lock button)، انواع جعبه های فانتزی با طراحی های خاص و …

بر اساس کاربرد: جعبه های مواد غذایی، جعبه های دارویی، جعبه های قطعه، جعبه های فانتزی و …

    نمونه کار ها

آرمان-سینا
شرکت بخشی
ب ب مام
هه به
ریحانه
تیزاوان
پنل کاربری

امکان تغییر ظاهر سایت

تماس با ما
0912 224 60 22
021 66 120 694
021 66 120 698
021 66 912 056

لینک شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت افراگرافیک  می باشد.