Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
صفحه آرایی و صفحه بندی

صفحه آرایی

صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی
صفحه آرایی

صفحه آرایی چیست؟

صفحه آرایی یا طرح بندی به معنای آراستن یک صفحه ، سند یا  کتاب می باشد . صفحه آرایی باید به گونه ای باشد که نگاه مخاطب را جذب کند و لذت و رضایت وی را در پی داشته باشد . با صفحه آرایی ، صفحه بندی و طرح‌ بندی حرفه ای و زیبا باید بتوان مخاطب را برای خواندن بیشتر مطالب ترغیب کرد و پیوندی قوی بین مخاطب و مطالب ایجاد کرد .

صفحه آرایی و صفحه بندی کاربرد فراوانی در نشر و مطبوعات دارد . نشر و مطبوعات یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فرهنگی در هر جامعه‌ای می‌باشد. این حوزه‌ همواره و اغلب به صورت منظم در حال تولید آثار مکتوب و نشر آن در نظام‌های مختلف علمی، پژوهشی، داستانی، خبری و ... بوده است. صفحه‌ بندی و صفحه آرایی ، طراحی  Master و Layout، طراحی جلد و ... نقش بسیار مهمی در تائید و پذیرش عمومی آثار دارد.

صفحه آرایی حرفه‌ای ارتباط مستقیمی با آموزش و آشنایی با نرم افزارهای Adobe InDesign ، Photoshop Adobe و Microsoft Office Wordو مفاهیم علمی صفحه آرایی و صفحه بندی نظیر گرید بندی و فرم بندی، ساخت رنگ، اصول و قواعد چاپ و ... نیز در چارچوب تمرین‌های عملی دارد .

صفحه آرایی و صفحه بندی

صفحه آرایی کتاب

اگر قصد انجام صفحه ‌آرایی یک مجله یا صفحه بندی کتاب را دارید که حاوی تصاویر، نمودارها و جداول زیادی در بین نوشته ‌هایش است، نرم‌ افزار Word قدرت کافی برای تنظیم دقیق آنها را ندارد. علاوه بر آن در صورتی که بخواهیم محصول را برای چاپ صنعتی آماده کنیم، نرم‌ افزار Word نمی ‌تواند امکانات کافی را در زمینه تنظیمات چاپی در اختیار ما قرار دهد. به عبارت دقیق ‌تر نرم‌ افزار Wordبیشتر در زمینه تایپ متون کاربرد دارد و در زمینه صفحه ‌بندی و چیدمان چندان قدرتمند نخواهد بود. نرم‌ افزارهایی که اختصاصاً با هدف صفحه آرایی و طرح بندی طراحی شده‌ اند انگشت ‌شمارند که از قدرتمندترین آنها نرم‌ افزار Quark Express و نرم‌ افزار Adobe InDesign را می ‌توان نام برد.

 

ویژگی های نرم افزار صفحه آرایی

  • از ویژگی ‌هایی که مخاطب را ترغیب به انتخاب و استفاده از این نرم‌ افزار می ‌کند می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • امکان تولید و نشر دیجیتال با ایجاد خروجی دیجیتال به صورت فایل ‌های swf و pdf جهت اجرا در رسانه‌ های مختلف و تولید کتاب‌ های دیجیتال جذاب.
  • هدایت پروژه از مرحله طراحی تا مرحله چاپ یا خروجی دیجیتال با هماهنگی بسیار نزدیکی که بین نرم‌ افزارهای مجموعه ادوب مثل فتوشاپ، ایلیستریتور، و ... به وجود آمده است.
  • افزایش سرعت کار در مراحل چاپ، پیش از چاپ و طراحی با استفاده از ابزارهای سودمند کنترلی همچون غلط‌گیری خودکار در این نرم‌ افزار.
  • وجود ابزارهای تنظیمی سودمند همچون خطوط راهنمای هوشمند، ابزار تعریف سریع جدول و...
  • وجود ابزارهای طراحی قدرتمند در داخل خود نرم‌ افزار این‌ دیزاین.

 

به طور خلاصه می ‌توان گفت با استفاده از این نرم‌ افزار زمان مورد نیاز جهت تنظیمات چاپی و صفحه آرایی بسیار کمتر می ‌شود و به سهولت می ‌توان در مدت زمانی کم کارهای بسیار جذابی را ارائه کرد. شایان ذکر است که در نسخه ‌های ME این نرم‌ افزار امکانات فارسی به صورت پیش‌ فرض وجود دارد و می ‌توانیم بدون نیاز به نرم‌ افزار فارسی ‌نویس، از آن استفاده کنیم.

 

صفحه آرایی خود را به افراگرافیک بسپارید

تولید مجموعه‌ای از متن و تصویر که مخاطب را برای درک اطلاعات سردرگم کند یا رغبتی در او ایجاد نکند، صفحه‌آرایی محسوب نخواهد شد. اگر به دنبال طرحی منحصربفرد برای صفحه آرایی کتاب و یا مجلات خود هستید کافی ست نیازهای خود را با کانون تبلیغاتی افراگرافیک در میان بگذارید و صفحه آرایی شکیل و استاندارد را تحویل بگیرید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.