Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
عکاسی صنعتی عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یکی از زیر مجموعه های عکاسی و موارد مهم در تبلیغات می باشد . با استفاده از عکاسی صنعتی می توان با بزرگ کردن و مهم جلوه دادن خصوصیات سوژه ، نگاه بیننده را جذب کرد. هدف عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی به نمایش گذاشتن سوژه با کیفیت بالا و به وضوح است، این وظیفه عکاس است که با دید خاص زیرکانه ی خود سوژه را به خوبی معرفی می کند و جذابیت تبلیغاتی را بالا می برد .

ما در عکاسی صنعتی فقط نمی خواهیم محصول یا سوژه را معرفی کنیم، بلکه باید عکسی حرفه ای و هوشمندانه ای بگیریم به طوری که کالا یا سوژه مورده نظر به زیبایی و کاربردی تر معرفی شود و بیننده را جذب خود و او را راغب کند. برای این هدف به وسیله ی فضاهای مورد نیاز و داشتن امکانات و نورهای مور نیاز زیبایی ها و خصوصیاتی که او را از دیگر محصولات جدا می کند را به نمایش می گذارد.

در عکاسی صنعتی باید بدانید که این عکس در کجا و به چه دلیلی مورد مصرف قرار می گیرد و با دانستن این مطالب می توان جای مناسب عکاسی محصول را تعیین کرد. در عکاسی تبلیغاتی برای ثبت تصاویر بهتر ، خاص تر ، جذاب تر در موارد تبلیغاتی مانند استفاده در بنر ها یا طراحی پوسترها و کاتالوگ ها و بروشورها یا سایر روش های تبلیغاتی می باشد. برای مثال اگر شرکتی بخواهد کرم ضد لک خود را تبلیغ کند عکاس نمی تواند از عکس های گرفته شده قبلی خود و یا از صورت آماده استفاده کند، زیرا برای تبلیغ محصول این شرکت احتیاج به یک صورت لک دار و یک صورت ترمیم شده توسط محصول نیازمندیم پس بهتر است برای معرفی کردن بهتر محصولش از عکاسی صنعتی استفاده کند.

یکی از بخش های مهم در طراحی خصوصا طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور بخش عکاسی صنعتی است. در واقع یکی از ملزومات جهت تهیه تصاویر زیبا ، عکاسی در جهت مناسب به همراه نور و کیفیت تصویر بالاست. عکاسی صنعتی در یک قالب عکس میتواند بیانگر کلیه خصوصیات و توانایی های محصول باشد و همچنین از لحاظ زیبایی محصول را به بهترین نحو نمایش می دهد به طوری که ارائه دهندگان کالاهای ایرانی و خارجی جهت معرفی محصولات نیاز مبرمی به عکاسی تبلیغاتی دارند و دریک فریم عکس صنعتی محصول را با جزئیات واضحی شرح دهند.

 

برخی از خدمات عکاسی صنعتی که رایج تر هستند و کاربرد بیشتری دارند به شرح زیر میباشد:

 • عکاسی از محصولات
 • عکاسی از دکوراسیون
 • عکاسی از معماری ساختمان
 • عکاسی از تجهیزات
 • عکاسی از سمینارها
 • عکاسی از نمایشگاهها
 • عکاسی از خط تولید و تجهیزات
 • عکاسی پانوراما و 360 درجه از اماکن و تجهیزات
 • عکاسی از اتومبیل به صورت 360 درجه
 • عکاسی از رستوران ها و اماکن دیدنی
 • عکاسی از مد و فشن

 

پس از گرفتن تصویر در زوایای صحیح و نورپردازی مناسب نوبت به ویرایش تصاویر به منظور استفاده در طراحی خاص محصول می باشد. یکی دیگر از موارد مهم در عکاسی تبلیغاتی صحنه آرایی است. صحنه آرایی در عکاسی صنعتی نقش مهمی به دلیل داشتن جلوه های بصری و اثرگذاری در ذهن مشتری ایفا می کند. همچنین صحنه آرایی نیاز به خلاقیت ذهنی و ایده پردازی در در ذهن عکاس و یا طراح دارد. طراحی دکورهای منطبق بر کاربردهای محصول جنبه کاربردی تر به عکس داد و از سادگی نمایش آن می کاهد و همچنین به ببیننده وجهه دیگری از محصول را نمایش میدهد و جذابیت بصری عکس را دو چندان می کند.

ضمن اینکه باید توجه کرد که دکور بر محصول غلبه نداشته باشد که این امر به تجربه عکاس صنعتی برمی گردد که چگونه صحنه آرایی را انجام دهد و محصول را به حاشیه نبرد. امروز هنر عکاسی به صنعت عکاسی مبدل شده است و عکاسی به صورت تکنیکی بررسی میگردد. نورپردازی ، کادر بندی ، صحنه آرایی ، زاویه صحیح و موارد دیگری که از فاکتورهای اصلی و تکنیکی عکاسی می باشند.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یا عکاسی گرافیکی

در عکاسی صنعتی یا عکاسی گرافیکی منظور تهیه تصویر از کالاهایی است که در صنایع تولید می شود و نمودی از عکاسی صنعتی حرفه ای یا عکاسی تبلیغاتی حرفه ای است و میدان عمل در عکاسی صنعتی به دلیل تنوع در کالاها و خدمات بسیار وسیع است به طوری که عکاسی صنعتی خوب و دقیق به فروش بیشتر محصولات تولیدکننده یا پخش کننده کمک زیادی میکند. از این رو وظیفه اصلی عکاس صنعتی یا عکاس تبلیغاتی این است که محصول از جلوه و نمای بهتری نسبت به موارد مشابه برخوردار گردد و بتواند به برقراری ارتباط بیشتری نسبت به محصول کمک کند.

در صورت مقایسه این حوزه یعنی عکاسی تبلیغاتی یا موارد مشابه به این نتیجه میرسیم که عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی از جذابیت های بیشتری برخوردار است که به طبع آن ریزه کاری ها و فنون بیشتری متوجه آن است که به تجربه و تحصیل در این زمینه به صورت حرفه ای تر نیازمند است.

 

عکاسی صنعتی افراگرافیک

کانون تبلیغاتی افراگرافیک با در نظر گرفتن اهمیت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بخشی تخصصی و فعال در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی گرد هم آورده است. کانون افراگرافیک با تجهیزات پیشرفته جهت عکاسی صنعتی و تجهیزات نورپردازی پیشرفته همچنین داشتن نیروی کارآمد در این زمینه سعی در فراهم آوردن محیطی جهت انجام امور عکاسی صنعتی ، طراحی کاتالوگ ، طراحی سایت ، طراحی مجله و دیگر خدمات دارد. به طبع این موضع تصاویر با کیفیتی در مجموعه طراحی مشتریان قرار گرفته و در موارد گوناگون که دربالا ذکر گردید استفاده میگردد. ما در آتلیه طراحی و عکاسی صنعتی افراگرافیک با کادر مجرب خدمات تخصصی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به مشتریان عزیز ارائه می دهیم . 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک می باشد.