Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی

طراحی و چاپ پوشه تبلیغاتی | طراحی فولدر | چاپ فولدر

یکی از راه های اساسی برای تبلیغات هویت نام تجاری طراحی و چاپ فولدر است . که به اصطلاح طراحی و چاپ پوشه هم گفته می شود . در طراحی فولدر های حرفه ای کلیات درباره شرکت ، مشخصات مختصر و شماره های تماس را نشان داده می شود . ارائه پوشه  معمولا به مشتری مقدمه ای برای تبادل اطلاعات و مشخصات شرکت، خدمات و اطلاعات دیگر می باشد . فولدر ها معمولا با قرار دادن لت بروشور ، کارت ویزیت و CD به صورت یک پکیج ارائه می شود. هر چه یک تصمیم شرکت در مورد آنچه در پوشه ارائه میشود باید روشن و جذاب به مخاطبان هدف خود باشد. همچنین باید از لحاظ بصری انتقال پیام به گیرند انتقال دهد. همواره مطمئن شوید که فولدر شما شامل عناصر مهم و محتوای مفید است.  فولدر ها و پوشه ها اغلب به صورت ضخیم و با روکش سلفون ساخته می شوند ، که در کیفیت نهایی آن تاثیر گذار است.فولدر جزو ابزار دو منظوره تبلیغات حساب می شود که دو نوع کارایی دارد، اول اینکه به شما این امکان را می دهد که قراردادها، آگهی ها، تبلیغات و اسناد و مدارک را بصورت دسته بندی شده و مرتب به مشتری یا مخاطب خود تحویل دهید و دوم اینکه با استفاده از تبلیغاتی که بر روی فولدر و داخل آن چاپ نموده اید، می توانید بیننده را تحت تاثیر قرار دهید . در تمام کسب و کارها بسته بندی اهمیت ویژه ای دارد و صاحب مشاغل به خوبی می دانند که هر چقدر بسته بندی شکیل تر و فاخر تری به مشتری ارائه کنند، تاثیر روانی بیشتر بر ایشان می گذاردپوشه در جنس ها و شکل های مختلفی ساخته و استفاده می گردد که رایج ترین آن پوشه های مقوایی با چاپرنگی می باشد. این نوع از پوشه افزون بر جنبه محافظتی و بسته بندی برای اسناد و مدارک، به عنوان یک ابزارتبلیغاتی و اطلاع رسانی نیز بکار برده میشود.پوشه های مقوایی دارای محدودیتی از نظر شکل و انداره نمی باشند . مطلب قابل اهمیت آن است که اولاً بتوانتعدادی کاغذ A4 را را براحتی درون آن جای داد ونگهداری نمود و ثانیاً قالب آن، مقدار دورریز و ضایعاتکمتری را در مقوا ایجاد نماید .

قالب پوشه معمولا به گونه ای طراحی میگردد که اجزای آن در همدیگر قفل گردیده و بدون نیاز به چسب و صحافیوضعیت پایداری را ایجاد نماید . حتی می توان در برخی از انواع آن برش هایی برای الصاق کارت ویزیتیا سی دی تعبیه نمود.برای ایستایی و دوام بالاتر می توان پوشه را با مقوای گلاسه ضخیم، مثلاً ۳۰۰ گرمی یا ۲۵۰ گرمی چاپ نمود و برای حصول نتیجه بهتر مقوای آن را پس از چاپ با روکش سلفون مات یا  براق پوشاند .عملیات چاپ در هر دو طرف خارج و داخل پوشه قابل انجام است که این به مورد استفاده آن بستگی دارد. همچنین برای زیبایی بیشتر پوشه میتوان خدماتی چون  طلاکوب ، نقره کوب ، امباس ، یووی موضعی ، برجسته سازی ، نر و مادگی و ... پیاده سازی کرد .

طراحی و چاپ فولدر و پوشه

مراحل طراحی و چاپ پوشه تبلیغاتی

طراحی و چاپ پوشه تبلیغاتیبه این صورت انجام میشود که پس از طراحی پوشه و طراحی قالب پوشه ، کار برای تهیه زینک به  لیتوگرافی فرستاده می شود و پس از آن نسبتبه کاغذ مورد استفاده در ساخت پوشه به چاپ خانه مربوطه ارسال می شود و کار چاپ آن انجام می پذیرد . چاپ پوشه ها بصورت یکرو و دورو  انجام می پذیرد  .

پس از چاپ طرح مربوط به قالب پوشه که از قبل تهیه شده و یک نمونه از کاغذ چاپ شده به قالب ساز داده می شود تا قالب مورد نظر را بسازد . پس از ساخت قالب به وسیله دستگاه لترپرس یا دایکات طرح مورد نظر برش خورده و در مرحله آخر اگر پوشه نیاز به چسب داشته باشد به صحافی رفته و ساخت پوشه کامل و به مشتری تحویل داده می شود  . درچاپ پوشه A4 پوشه های مقوایی دارای محدودیتی از نظر شکل و انداره نمی باشند . چاپ پوشه های A4  متداول تر نسبت به بقیه سایزها هستند البته پوشه ها در سایزهای A5 و هم کاربرد دارند .

 طراحی فولدرهای زیبا و قالبهای خلاقانه

چهاراصل در طراحی و ساخت  پوشه تبلیغاتی مورد توجه قرار می گیرد شامل :

* سبک طراحی : جذابیت و خلاقیت ، ابعاد مناسب فونت ها و ترکیب بندی هارمونی رنگ ها

*ساخت قالب خلاقانه و کاربرد چندگانه : طراحی قالب خلاقانه با برش خاص با قابلیت کاربرد چندگانه.

*کیفیت چاپ : چاپ اختصاصی و با کیفیت با رعایت استانداد های روز دنیا

*نوع برش ، تیغ و صحافی : ساخت قالب لیزری و صحافی، برش لیزری ، بسته

 چاپ پوشه پلاستیکی واختصاصی

چاپ پوشه پلاستیکی به دلیل محدودیت هایی از جمله چاپ تک رنگ یا نهایتا ۲-۳ رنگ و ضرب طلاکوب از محبوبیت کمتری نسبت به پوشه اختصاصی دارد .  پوشه اختصاصی یا کاغذی به منطور نگهداری و حفط ورقه های تبلیغاتی شرکت که بصورت بروشور و کاتالوگ های تک صفحه ای و چند صفحه ای هستند استفاده می شوند   . که در دو نوع پلاستیکی و کاغذی تهیه می گردد  اما به دلیل اینکه در نوع کاغذی امکان چاپ بهتر وجود دارد بیشتر مورد توجه است   .

طراحی پوشه ها و فولدرهای زیبا

هزینه چاپ پوشه

برای زیبایی بیشتر پوشه میتوان خدماتی چون طلاکوب ، نقره کوب ، امباس ، یووی موضعی ، برجسته سازی ، نر و مادگی و ... را روی پوشه پیاده سازی کنید . جنس کاغذ پوشه ها بصورت گلاسه ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی و ایندربررد ۲۵۰ یا ۳۰۰ یا ۳۵۰ گرمی کاربرد دارند ولی می توان کاغذهای خاص تر هم در ساخت آنها استفاده کرد و برای حصول نتیجه بهتر مقوای آن را پس از چاپ با روکش سلفون مات یا براق پوشاند . قالب پوشه معمولا به گونه ای طراحی میگردد که اجزای آن در همدیگر قفل گردیده و بدون نیاز به چسب و صحافی وضعیت پایداری را ایجاد نماید . حتی می توان در برخی از انواع آن برش هایی برای الصاق کارت ویزیت یا سی دی تعبیه نمود .

 

نمونه های طراحی و چاپ فولدر در سایت تخصصی افراگرافیک موجود می باشند . همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش این مجموعه تماس بگیرید.

 تلفن های تماس :

 66912056  66120694  66120698   09122246022 

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.