Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

افزودن یک مدل

افزودن یک مدل

در این بخش برای مدیریت فیلم ها در پایگاه داده ها چند کلاس اضافه خواهیم کرد. این کلاس ها بخش مدل ASP.NET در برنامه ی MVC خواهند بود.

شما از تکنولوژی دسترسی به داده های .NET Framework. که با نام Entity Framework نیز شناخته می شود برای تعریف و کار با این کلاس داده ها استفاده خواهید کرد. تکنولوژی( Entity framework (EF از یک پارادایم برنامه نویسی به نام کد اولfirst code استفاده می کند. این پارادایم برای شما امکان ساخت مدل های شی گرا را با نوشتن کلاس های ساده فراهم می کند. (این مدل ها با الهام از اشیاء قدیمی CRL  با نام کلاس های POCO نیز شناخته می شوند). بعد از این مرحله پایگاه داده هایی خواهید داشت که از مجموعه ی کلاس های شما ساخته شده است و سبب سریعتر و روان تر شدن جریان کار شما خواهد شد. اگر می خواهید در ابتدای کار یک پایگاه داده ها درست کنید، همین آموزش را دنبال کنید تا در مورد ارتقا MVC و اپلیکیشن های EF موارد بیشتری بیاموزید.

اضافه کردن کلاس های مدل

در قسمت Solution Explorer بر روی پوشه ی Models راست کلیک کنید، Add  را انتخاب کنید، و سپس Class را انتخاب کنید.

 635841416895145903ac2.png

نام کلاس را Movie بگذارید.

این پنج ویژگی را به کلاس Movie اضافه کنید:

 

از کلاس Movie برای نشان دادن فیلم ها در پایگاه داده ها استفاده می کنیم. هر نمونه ی شی Movie با یک ردیف در جدول پایگاه داده ها مطابقت خواهد داشت، و هر ویژگی متعلق به کلاس Movie به یک ستون در جدول منتقل خواهد شد.

در همان فایل، کلاس MovieDBContext زیر را اضافه کنید:

 

کلاس MovieDBContext نشانگر محتویات پایگاه داده ی Movie است، که دریافت، ذخیره و آپدیت کلاس ها را انجام می دهد که از پایگاه داده ها مشتق می شوند.کلاس MovieDBContext از کلاس پایه ی DbContext که از طریق Entity Framework ایجاد می شود مشتق می شود.

به منظور رفرنس دادن Dbcontext و Dbset عبارات کاربردی زیر را در بالای فایل اضافه کنید:

 

می توانید این کار را با اضافه کردن using به صورت دستی یا راست کلیک بر روی خطوط قرمز و سپس کلیک بر روی Resolve و کلیک بر روی using system.Data.Entity انجام دهید.

 

 

نکته: usingهایی که استفاده نشده اند‌ حذف می شوند. با راست کلیک بر روی فایل، کلیک بر روی Organize Using و سپس کلیک بر روی Remove Unused Using این کار را انجام دهید.

635841417596005990remove.png

در نهایت یک مدل اضافه کردیم (M در MVC).  در بخش بعدی بر روی رشته اتصال پایگاه داده ها(database connection string) کار خواهیم کرد.

 

 

 

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.