Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

صفحه آرایی- انتقال متن در ایندیزاین

صفحه آرایی- انتقال متن در  ایندیزاین

به دلیل اهمیت برنامه ایندیزاین در صفحه آرایی و همچنین صفحه چینی کتاب ، نشریه و علی الخصوص صفحه آرایی مجله که قسمت عمده هر مجله یا نشریه را از متون استفاده میشود لازم میدانیم که در بخش آموزشی افراگرافیک به طور مفصل به بحث انتقال متون در ایندیزاین بپردازیم.

در برنامه ایندیزاین متن داخل یک فریم متنی قرار می گیرد. باید متن را حتما در فریم text  تایپ کنید و بعد از آن می توانید سایز، فونت ، رنگ ، تراز و بسیاری از گزینه های دیگر را تغییر دهید. برای داشتن یک صفحه آرایی زیبا لازم است فونتها را به درستی بشناسید تا بنوانید هر فونت را متناسب با فضای صفحه آرایی استفاده کنید. در اینجا به نحوه استفاده و کاربرد فونتها می پردازیم:

-   در صفحه بندی مجلات یا صفحه آرایی نشریات فونت ها را با انواع مختلفی استفاده می کنند که هر کدام از آنها با توجه به فضای صفحه باید در جای خود قرار گیرد.  عنوان اصلی که به آن تیتر می گویند باید بزرگتر از بقیه فونتهای صفحه باشد. سوتیتر یکی دیگر از عناصر مهم صفحه آرایی می باشد. که از متن اصلی بزرگترو از تیتر کوچکتر می باشد،که ما بین مطالب استفاده می گردد.

  

صفحه آرایی و صفحه چینی

- ابزار Type برای ایجاد یک فریم متنی استفاده می شود. روی ابزار Type کلیک کرده و با درگ کردن اندازه text خود را ایجاد کنید. اگر خواستید فریم متن خود را جابه جا کنید می توانید با نگه داشتن دکمه Ctrl روی فریم متن آن را جابه جا کنید.
- برای اینکه ارتفاع و عرض قاب با متن، متناسب باشد کافیست روی دستگیره وسط باکس متن دوبار کلیک تا متن به صورت خودکار در

 

آموزش صفحه آراییی

 

 

فریم خود قرار گیرد.
- زمانی که شما متن را به صورت فایل Word در صفحه Place یا Pasteمی کنید (یا دکمه میانبر (Ctrl+D دیگر نیازی به ایجاد یک فریم متنی نیست و ایندیزاین به صورت خودکار متن شما را در کادر text منتقل می کند.
- در این مرحله می توانید گزینه‌ای Show Import Options را در در گوشه‌ی پائین سمت چپ این پنجره تیک زده تا بتوانید پنجره مربوط به مشخصات Text خود را ببینید.

 

صفحه آرایی نشریات و کتاب

-       پنجره‌ی Import Options از سه قسمت تشکیل شده است ؛ Include و Options و Formatting.
در قسمت Include می‌توانید فرمت‌های متن  را تغییر، حذف و یا انتخاب کنید. مثلا آیا می خواهید جداول، فهرست‌ها، زیرنویس‌ها،  و … از فایل  Word  به همان صورت به  ایندیزاین انتقال پیدا کند یا خیر.
یا اگر گزینه  Footnote‌ها را غیرفعال کنید، شماره صفحات فایل Word به ایندیزاین منتقل نمی شود و شما خودتان می توانید   صفحات را شماره گذاری کنید.

-       چنانچه گزینه Use Typographer’s Quotes  در بخش Options را تیک بزنید تمام علامت‌های نقل قول که در فایل Word استفاده کردید به صورت دو ویرگول کنار هم می آیند؛  اگر این گزینه را تیک نزنید، علامت نقل قول به صورت ( ”) نمایش داده می شود

-       بخش آخر  Formattingمی باشد. مهم‌ترین گزینه این قسمت، Remove Styles and Formatting است. وقتی فایل‌های Word را به ایندیزاین منتقل می کنید به صورت نامرتب در صفحه میاید وقتی تیک این گزینه را فعال می کنید تمام ویژگی‌ها و فرمت‌های فایل Word حذف میشود و متن به صورت ساده به ایندیزاین منتقل می شود.

-       حالا می توانید با زدن دکمه Ok متن خود را وارد صفحه کنید.

-       وقتی هماهنگی متن و تصویر در صفحه آرایی به درستی انجام شود، شما می توانید صفحه بندی زیبایی را ارائه بدهید.

در صفحه آرایی نشریات و یا صفحه آرایی مجلات فونتها نقش مهمی دارند زیرا بیشترین قسمت یک صفحه را متن تشکیل می دهد.

-       حالا نوبت به انتخاب و اندازه فونت می رسد، فونتهای گروه B  از سری فونتهای پر کاربرد هستند. ولی امروزه فونتهای جدید زیادی وجود دارند که از همه آنها در صفحه آرایی می توانیم استفاده کنید مثل فونتهای سری Mj  یا سری H

-       سایز فونت قابل استفاده در صفحه آرایی نشریات یا صفحه بندی مجلات از سایز 9 شروع و حداکثر می تواند 12 باشد ( البته این سایز در فونتهای رایج قابل استفاده است و در فونتهای جدید باتوجه به نوع طراحی فونت می تواند متغیر باشد)

فونتها را می توانید در نوار ابزار بالای صفحه انتخاب کنید. در صفحه آرایی نیاز هست شما بعضی از قسمتهای متن خود

را اصطلاحا Bold کنید. ( قسمتهایی که می خواهید بیشتر مشخص باشد) برای این کار کافیست فونت Bold را استفاده و یا با انتخاب گزینه  Bold پایین کادر فونت  گزینه Bold را انتخاب کنید.

 

صفحه بندی ارزان و مناسب

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه صفحه آرایی مجله یا صفحه بندی نشریات،  افراگرافیک آماده پاسخگویی به  شما عزیزان می باشد.

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.