Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

خدمات چاپ | کاتالوگ با سلفون مخملی

کاتالوگ سلفون کشی|کاتالوگ با سلفون مخملی|خدمات چاپ

همواره از دیرباز بسته بندی دارای اهمیت بالایی برای پوشش کالاهای مختلف اعم از غذایی، دارویی، کشاورزی و … بوده است. یکی از لفاف های بسته بندی مواد غذایی و دارویی، لفاف های سلفون یا BOPP می باشد که در بعضی موارد آن را OPP یا ترس بافن نیز می نامند
سلفون های OPP با توجه به دارا بودن درجه بهداشتی برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی استفاده می شود که در هنگام تولید به اشکال مختلف قابل تولید است که به صورت زیر می باشد
سلفون متالایز ( BOPP متالایز )
سلفون شفاف ( BOPP شفاف )
سلفون صدفی ( BOPP صدفی یا پرولایز )
که هر کدام در جایگاه خود مورد استفاده قرار می گیرد
به عنوان مثال برای بسته بندی محصولی مثل ماکارانی که در صورت برخورد مستقیم با نور خورشید فاسد نخواهد شد از سلفون یا لفاف BOPP شفاف استفاده می شود. که هم محصول دیده شود و هم هزینه کمتری به مشتری تحمیل شود ولی برای محصولاتی مانند چیپس یا غذاهای آماده که در صورت برخورد مستقیم نور خورشید فاسد شده یا تغییر شکل و حالت می دهند، از سلفون یا لفاف BOPP ( متالایز ) استفاده می شود. چون آلومینیوم محافظ مطمئن غذا بوده و کالای گران قیمتی می باشد ، تولید کننده توانسته است که آن را در فضای خلاء به روی سلفون شفاف جذب کرده و با قیمت خیلی کمتری از آن فلز، در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد و با استفاده از این لفاف دیگر محصول در برخورد مستقیم با نور خورشید نخواهد بود
برای محصولاتی مانند کیک یا بستنی از محصول متالایز استفاده می شود و همچنین می توان برای محصولاتی که برای بقاء نیاز به سرما دارند و باید در سردخانه نگهداری شوند، از لفاف صدفی یا BOPP صدفی استفاده کرد همانند لفاف های بستنی یا برخی از لفاف های کیک
کاربرد سلفون کشی در کارهای بسیار مختلف می باشد اعم از غذایی، دارویی، بهداشتی و صنعتی که با توجه به نیاز هر یک محصول مورد نیاز آن صنعت در دسترس قرار دارد.

636601817924574557سلفون-کشی.jpg

استفاده از روکش سلفون:
روکش موجب درخشش کاتالوگ می‎گردد.

انواع روکش عبارت است از:
سلفون مات سرد، سلفون براق سرد، سلفون مات حرارتی، سلفون براق حرارتی، UV مات، UV براق.

 برخی از رایج ترین و بیشترین خدمات پس از چاپ را مختصرا در زیر توضیح خواهیم داد. البته خدمات چاپ بسیار گسترده میباشد ولی در اینجا رایج ترین خدمات چاپ ذکر گردیده است.

 

روکش ورنی یا همان ورنی زنی/ روکش یووی

 یووی یا ورنی که معمولا به دو صورت مات و براق انجام میپذیرد که نوع براق آن بسیار بسیار رایج است. روکش ورنی به دو روش سیلندری و شابلونی انجام میپذیرد. یووی جهت براق تر کردن جلد کار یا داخله کار صورت میگیرد و حتی میتوان به صورت یووی موضعی بخش هایی از کار را انجام داد.بر فرض مثال آن قسمتی از طرح که مهم تر است یا به زیبایی بیشتر کار کمک میکند. از انواع دیگر یووی میتوان به یووی اکلیلی و همچنین یووی شنی اشاره نمود.

 

خدمات سلفون یا سلفون کشی

 سلفون کشی دو نوع مات و براق دارد. که به صور مختلف انجام میشود از قبیل سلفون حرارتی ، سلفون چسبی ، سلفون مخملی و ... موارد ذکر شده از نظر کیفیت و هزینه متفاوت میباشد. همچنین هزینه سلفون کشی به صورت مساحتی محاسبه میشود.

 

خط اندازی یا دایکات

 از خدمات پرکاربرد چاپ تیغ زدن یا دایکات است که بیشتر جهت خط انداختن ، لترپرس، خط تا و برجسته سازی استفاده میشود. غالبا با دستگاه لترپرس و یا دایکات اتوماتیک انجام پذیر است.

 

جعبه چسبانی

 با توجه به گوناگونی جعبه ها و نوع قالب خوردن جعبه ها نیاز به جعبه چسبانی میباشد. جعبه چسبانی به صورت چسب گرم و چسب سرد انجام میپذیرد. چاپ جعبه و چاپ بسته بندی گوناگونی خاص خود را دارد که رایج ترین آنها جعبه های لاک باتم ، 4 یا 6 نقطه ، لب چسب ساده و جعبه های خاص که با توجه به طراحی جعبه یا بسته بندی تهیه میشوند.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ و هزینه طراحی و چاپ کاتالوگ  با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید:

کانون تبلیغاتی افرا گرافیک

•   تلفن: 66120694-021  ,  66912056-021  ,  66120698-021

•   همراه: 09122246022

•   پست الکترونیک: info@afragraphic.ir

•   وب سایت: www.afragraphic.ir

•   تلگرام: www.telegram.me/afragraphic_ir

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.