Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

چاپ کاتالوگ - مرحله دوم چاپ (ماشین های چاپی)

طراحی و چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ - مرحله دوم  چاپ (ماشین های چاپی)

مرحله اول چاپ کاتالوگ همان طور که در مقاله قبلی بیان کردیم مرحله پیش از چاپ کاتالوگ است که شامل کلیه ی مراحل از طراحی کاتالوگ تا انتقال تصویر بر روی پلیت است که شامل طراحی ، آماده سازی و تهیه ی پلیت (زینک) می باشد . پس از تکمیل طراحی کار چاپ کاتالوگ باید برای چاپ کاتالوگ ارسال شود. نکته این است طرح کاتالوگ باید از لحاظ چاپ نیز کامل باشد و نقص چاپی از جمله مود رنگی، سایز و ... نداشته باشد.

 مرحله دوم چاپ کاتالوگ 

اکنون لازم است با برخی از انواع سیستم های چاپ کاتالوگ آشنا شویم . سیستم های مختلفی برای چاپ کاتالوگ وجود دارند که در ادامه به آنها می پردازیم : 

 - انواع چاپ آفست

چاپ های سیلک و فلکس و تامپو و...

چاپ های ماشینی مثل سیستم های مسطح (ماشین ملخی و یا افست مسطح) و چاپ آفست و این اواخر چاپ دیجیتال. امروزه بیشتر با چاپ افست و دیجیتال است.نکته اول این است که برای چاپ افست حتما باید از سیستم cmyk استفاده شود. چاپ افست مبتنی بر چاپ چهاررنگ است اما می توانیم کارهایی با یک رنگ، را تا ۱۰ رنگ مختلف چاپ کنیم. که البته چاپ بیشتر از چاپ ۴ رنگ تخصص و اطلاعات خاص خودش را می خواهد. ماشین های چاپ افست یا تک رنگ هستند یا دو رنگ و یا چهار رنگ و البته با پیشرفت تکنولوژی در این عرصه امروزه دستگاه هایی وجود دارند که چاپ بیشتر از چهاررنگ را انجام می دهند.

در ماشین های چاپی تک رنگ هر رنگ بطور مجزا چاپ می شود . مثلا یک کاتالوگ چهاررنگ باید چهار بار از ماشین چاپ عبور کند و هر بار رنگ ها تنظیم شوند و به همین دلیل در کارهای چهاررنگ بهتر از است از ماشین های چهاررنگ استفاده شود.

 

طراحی کاتالوگ زیبا و خلاقانه

 

- ابعاد ماشین های چاپی

ماشین های چاپ افست از ابعاد ۲۵×۳۵ تا ۱۰۰×۱۴۰ وجود دارند و به علت وجود دستگاه های با ابعاد مختلف باید دقیقا محاسبه شود که کارهای چاپی ما با کدام یک از این دستگاه ها به صرفه تر است چون در تیراژ های بالا استفاده از دستگاه مناسب از نظر اقتصادی تفاوت زیادی در کل هزینه ها ایجاد می کند.

- اما در مورد ابعاد ماشین های چاپ و هزینه چاپ ارزان با هر کدام.

کوچکترین دستگاه چاپ کاتالوگ که قدیمی تر هم هست و در ضمن فقط نوع تک رنگ آن وجود دارد.ماشین چاپ نیم ورقی یا  (۳۵×۲۵) است . که معمولا برای کارهای با ابعاد کوچک و نهایت دورنگ مثل سربرگ و تراکت قابل استفاده است. در این ماشین از کاغذ a4 هم می توانیم استفاده کنیم.

بعد از آن ماشین یک ورقی است که ابعاد ۳۵×۵۰ را چاپ می کند و به آن چاپ GTO می گویند . دستگاه های نسبتا قدیمی تر و اغلب تک رنگ هستند.اما دستگاه های GTO چهاررنگ هم وجود دارند که بسیار دقیق هستند و کیفیت چاپ خوبی دارند.

دستگاه بعدی چاپ دوورقی که ابعاد ۵۰×۷۰ را چاپ می کند و پر کاربرد ترین دستگاه چاپ افست است.

بعد از آن ماشین چاپ چهارونیم ورقی است که ابعاد ۷۰×۱۰۰ را چاپ می کند و معمولا کارهای چاپی تیراژ بالا یا بزرگ را با این دستگاه ها چاپ می کنند .

در نهایت دستگاه های هم هستد که چاپ ۱۴۰×۱۰۰ را انجام می دهند که معمولا برای چاپ های خاص مثل نقشه و یا کارهایی با تیراژ خیلی زیاد با این ماشن چاپ می شوند و در ایران فقط چند چاپخانه این ماشین را دارند.

 

 با یک تماس از مشاوره رایگان کارشناسان افرا گرافیک ، قیمت چاپ کاتالوگ و نمونه کاتالوگ ها  و همچنین ارسال نمونه های چاپی بهره مند شوید.

021-66912056    021-66120698   0912-2246022

 

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.