Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی مالتی مدیا و ساخت سی دی های چند رسانه ای

طراحی مالتی مدیا | ساخت سی دی های چند رسانه ای

برای فهم این سوال که طراحی مالتی مدیا چیست  باید دانست که  ساخت مالتی مدیا، مجموعه ای از رسانه و متنی می باشد که از ترکیبی از مطالب در فرمهای مختلف استفاده می کند. سی دی مالتی مدیا می تواند بعنوان یک اسم (رسانه بهمراه چندین شکل مختلف از مطالب) یا یک صفت که توصیف کننده محیطی می باشد که دارای چندین شکل مختلف از مطالب است بکار گرفته شود. عبارت مالتی مدیا یا چند رسانه ای، برای بزرگ جلوه دادن تفاوت میان این رسانه و رسانه هایی که از تنها یک صفحه نمایش کامپیوتری نظیر متون تایپ شده، یا فرمهای سنتی آن نظیر پرینتر یا متون با دست نوشته شده، استفاده می کنند بکار می رود. مالتی مدیا شامل ترکیبی از متن، صدا، تصاویر ایستا، انیمیشن، ویدئو یا فرمهای متنی قابل تعامل با کاربر می باشد. امروزه نرم افزارهای چند رسانه ای تعاملی در عرصه تولید نرم افزار به بازار می آید که امکان تعامل با کاربر را فراهم کرده و کاربر قادر به انتخاب می باشد و یا با انجام کلیکی تغییراتی در تصویر و یا انیمیشن آن رخ خواهد داد. مالتی مدیا ها در نرم افزارهایی که خاصیت صدا و یا انیمیشن جزو قسمت های تشکیل دهنده آنهاست استفاده می گردد. بیشترین کاربرد مالتی مدیا ها در بازیهای رایانه ای می باشد که امروزه بازار این نرم افزارها به دلیل گسترش و توسعه مالتی مدیا و استفاده از آنها رونق یافته و کیفیت ارائه آنها را نیز بالا برده است. مالتی مدیا معمولا با وسایلی نظیر دستگاههای پردازش محتوایی الکترونیکی و کامپیوتری ذخیره، پخش یا نمایش داده می شوند ولی آنها همچنین می توانند بخشی از عملیات زنده از یک صحنه باشند. مالتی مدیا (بعنوان صفت) همچنین وسایل رسانه ای الکترونیکی را توصیف می کنند که برای دخیره سازی محتویات مالتی مدیا مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت اصلی مالتی مدیا با رسانه های ترکیبی، در هنری بودن آنها می باشد، بعنوان مثال مالتی مدیا می تواند شامل صدا باشد و همچنین آنها حیطه وسیعتری را به خود اختصاص داده اند. عبارت "رسانه غنی" مترادف با مالتی مدیا تعاملی است. همچنین هایپرمدیا می تواند نوع خاصی از برنامه های مالتی مدیا قلمداد شود.

 طراحی و ساخت سی دی های جندرسانه ای

طراحی مالتی مدیا چیست؟ 

طراحی مالتی مدیا  هماهنگ سازی فرم ها یا اشکال مختلف مدیا می باشد. مالتی مدیا در بازی های ویدئویی، نرم افزار های آموزشی، اتوران سی دی، اینترو وب سایت ها، نرم افزار های اینتراکتیو آنلاین و بسیاری دیگر از برنامه های تعاملی استفاده می شود.

 طراحی مالتی مدیا چیست وچه مهارت هایی نیاز دارد؟ساخت مالتی مدیا، نیازمند مهارت هایی همچون خلاقیت و تخصص جهت طراحی و ساخت برنامه های چند رسانه ای می باشد. طراحی مالتی مدیا احتمالا یکی از شایع ترین موارد استفاده آن در اینترنت می باشد هنگامیکه شما با یک صفحه وب که در آن ترکیبی از صدا، انیمیشن و متن استفاده شده روبرو می شوند.

 

*در طراحی مالتی مدیا به طور کلی به سه قسمت عمده تقسیم می شوند:

**آموزشی: در این نوع از مالتی مدیا از تمام قابلیت ها برای تولید یک نرم افزار آموزشی استفاده می شود. و در فضایی جذاب و متنوع با قابلیت تعامل با کاربران. در این گونه از نرم افزار ها سعی می شود مفاهیم آموزشی به صورت تعاملی به مخاطبان آموخته شود.

**تبلیغاتی: هدف تبلیغات يا رساندن صدای خود به مخاطبان خاص است. در همین راستا با بهره گیری از قابلیت های کامپیوتر می توان از طرق مختلف از قبیل استفاده از عناصر دیداری وشنیداری مانند: انیمیشن، صوت، عکس و … به هدف مطلوب دست یافت.

**کاربردی: نرم افزارهای کاربردی از قبیل پخش کننده های صوتی و تصویری، برای ساخت خود دارای تعریف های استانداردی هستند. اما برای ایجاد فضایی متنوع، خلاقانه، کاربردی و بهینه می توان از قابلیت های ارائه شده توسط تکنولوژی محصول چند رسانه ای استفاده کرد. 

طراحی چنرسانه ای,ساخت چندرسانه ای,طراحی مالتی مدیا

 

*موارد استفاده از مالتی مدیا

مالتی مدیا موارد استفاده بیشماری نسبت به اهداف مورد نظر تهیه کننده و کاربر می تواند داشته باشد، اما از مرسوم ترین موارد استفاده از آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

•  ارائه و معرفی محصولات تجاری جهت نمایش كامل محصول و یا دستورالعمل استفاده از محصول

•  معرفی شرکت، مجازی سازی كارخانجات ، خطوط تولید ، سیستم های پردازشی و كنترلی

•  ارائه بانك های اطلاعاتی صوتی و تصویری و آرشیو های اطلاعاتی

•  معرفی یا ارائه کتاب بصورت الکترونیکی

 •  بنرهای تبلیغاتی، اینتروها و انیمیشن های گوناگون

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.