Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

صفحه آرایی یا صفحه بندی کتاب

 صفحه بندی کتاب

مطمئنا صفحه بندی زیبا، دلنشین و هنری روزنامه در فروش آن بسیار موثر است و موفقیت بیش از پیش را تضمین می نماید. 
نکات مربوط به صفحه آرایی مجله برای صفحه بندی مجله می توان دو هدف را در نظر گرفت : « راحتی خواندن » و « انگیزه دادن به خواننده برای ادامه خواندن » هر تصمیم صفحه آرا باید برای دستیابی به یکی از این دو هدف یا هر دو آن ها باشد .

 صفحه آرایی تمیز و ارزان

صفحه بندی کتاب

 

انتخاب نوع قطع کتاب خود هنری است که کتاب شما را با ارزش تر و مقبول تر برای جذب در بازار و البته خوانندگان گرامی می نماید و شاید با اثری که بر قیمت کتاب شما می گذارد می تواند در موفقیت فروش کتاب شما تاثیر بسزایی داشته باشد. شما می توانید صفحه بندی کتاب خودتان را در تمامی قطع های وزیری، پالتویی، جیبی، رحلی و ... به ما بسپارید.

سایزبندی کتاب

سلطانی
49×34

رحلی
28/5×21

وزیری
23/5×17

رقعی
21×۵/۱۴

خشتی
22×21/5

جیبی
14/5×10

پالتویی جیبی
21×10/5

ما بر حسب نیاز شما، می توانیم تا حد ممکن تعداد صفحات کتاب شما را به تعداد صفحات مورد نظر شما نزدیک نماییم. شاید بخواهید مطالب کتابتان در کمترین تعداد صفحات انجام شود تا هزینه چاپ و به تبع آن قیمت پشت جلد پایین بیاید تا خوانندگان راحت تر کتاب شما را بخرند. شاید بخواهید مطالب خود را با یک صفحه بندی زیبا و به صورت هنری در بیاورید چون می دانید خوانندگان کتاب شما به هزینه آن دقت نمی کنند و فقط به دنبال هنر و کیفیت آن هستند و ...

اصول مبانی بصری کمک موثری به طراح صفحه می کنند . اگر موضوع مقاله سکون و آرامش می طلبد ، بهتر است از راستاها و فرمهای افقی استفاده شود و اگر باید استحکام و صلابت و استواری القا شود ، استفاده از راستاهای عمودی مناسب است و در صفحاتی که باید تحرک و جنبش و هیجان تداعی شود ، بهتر است امتداد مایل به کار گرفته شوند .

برخی از دستورالعمل های سودمند برای صفحه آرایی مجله و کتاب به شرح زیر است :

- دو صفحه مقابل هم مجله که صفحه آرا باید مانند تابلو نقاشی همزمان در هر دو آن هاتصمیماتی را به اجرا در آورد ، از نظر بصری باید با موضوع مقاله تناسب داشته و با روحیه کلی مجله نیز هماهنگ باشند .

- از خطوطی با ضخامت های مختلف می توان برای دستیابی به تعادل صفحه و رسیدن به ترکیب بندی بهتر استفاده کرد .

- ایده آل است که در صفحه آرایی مجله روحیه بصری صفحه مناسب با موضوع آن باشد .

- فضاهای خالی در دو صفحه مقابل هم نقش مهمی دارند و در ابداع و ایجاد خلاقیت می توانند سهم بسیار مهمی داشته باشند .

- وقتی چند ستون مطلب با ارتفاع هم اندازه مجاور یکدیگر قرار می گیرند ، توازن و آرامش و استواری مطبوعی در صفحه ایجاد می شود .

- در صفحه آرایی مقالات مجله ، بهتر است تصاویر و سوتیترها مهم تر در صفحات شروع و نیمه اول مقاله ارا ئه شوندو تصاویر و سوتیترهای کم اهمیت در نیمه دوم و اواخر مقاله قرار گیرند .

- تصاویر در دو صفحه مقابل هم با یکدیگر باید هماهنگی و ضرباهنگ مناسبی داشته باشند .

- در صفحه آرایی ، ضرباهنگ ، تناسب تعادل و توازن ، انسجام و ترکیب بندی مناسب و چگونگی قرار گیری عناصر بصری در کادر مطرح است ؛ اما باید توجه کرد که جوهر صفحه آرایی برقراری نظم است و باید توجه شود که هرج و مرج و فرایندهای گنگ و پیش بینی ناپذیر در آن مطلوب نیست .

صفحه آرایی ماهنامه و فصلنامه

قبل از شروع صفحه آرایی ، ساختار کلی صفحات یعنی همان نظام بصری که گرید نامیده می شود ، باید برای شماره های مختلف مجله به صورت ثابت و مناسب با نوع مجله و مخاطبان آن طراحی شده باشد و مارک آپ با توجه به آن صورت گرفته باشد .

در طراحی ساختار بصری کتاب یا مجله یا بطور کلی هر مکتوب چاپی که صفحات آن مقابل یکدیگر بازمی شوند فاصله سطحی متن از عطف باید از سه حاشیه دیگر هر صفحه ، یعنی حاشیه بالایی و حاشیه پایینی و حاشیه طرف برش و مقابل عطف ، به مقدار محسوسی کمتر انتخاب شود . یکی از اصول بدیهی در صفحه آرایی معاصر در نظر گرفتن دو صفحه مقابل یکدیگر به صورت یک تایلو و یک بستر برای صفحه آرایی است که عناصر بعدی واقع در دو صفحه کاملا باید با هم ارتباط داشته باشند ، به همان ترتیب که در یک اثر نقاشی ، نیمه راست و چپ اثر ارتباط دارند و اثر واحدی را می سازند .

فقط در برخی مجله های تخصصی علمی می توان گرید را به جای دو صفحه مقابل هم به صورت تک صفحه ای طراحی کرد .

تصمیم گیری های نخستین شماره بسیار مهم است و پس از آنکه طراح و سر دبیر و هیئت تحریریه و مسئولان مجله در مورد مسائل فنی و منطقی تولید مجله مانند طول سطرها و فاصله آنهاو فاصله بین ستونها ، حاشیه های صفحه ، اندازه حروف عناوین اصلی و نوع قلم آنها و اندازه حروف عناوین فرعی و نوع قلم آنها و موارد مشابه به بحث و مشورت و تبادل نظر پرداختند و نمونه نشریات مشابه در دیگر کشورها را بررسی کردند ، صورت جلسه ای از تصمیمات اتخاذ شده را برای خط مشی فنی و صفحه آرایی ماهنامه در تمام شماره ها آن تنظیم می کنند و پس از آن در همه شماره ها همان اصول را رعایت می کنند .

پس از طراحی گرید مجله برای صفحه آرایی نخست محاسبه می کنیم که مطالب حروفچینی شده مقاله در گرید ، بدون در نظر گرفتن تصاویر و تیتر و سوتیترها ،چند ستون کامل مجله است و چند صفحه را کاملا پر می کند . سپس تصاویر و طرح ها و تیتر و فضای اضافی برای ورود به مقاله را باید در نظر گرفت و تعداد کل صفحات مقاله را تخمین زد .

صفحه آرایی بسیار شکیل و با نرم افزارهای مدرن


گروه طراحی افراگرافیک با بیش از 10 سال سابقه کار مفید در زمینه تایپ ، صفحه‎بندی ، تکثیر ، چاپ ، تبلیغات ، مجله ، کتاب ، طراحی کاتالوگ و بروشور ، بیلبوردهای تبلیغاتی ، بنر ، و ... با کادری مجرب و ایده‎هایی بکر ، شما را در تحقق بخشیدن به اهدافتان حمایت و پشتیبانی می‎نماید.
گروه طراحی افراگرافیک در امور طراحی گرافیکی (ایندیزاین ، کرل ، فتوشاپ) و صفحه‎بندی حرف اول را می‎زند.
خدمات شامل:

1.صفحه بندی و صفحه آرایی (Word & In Design)
صفحه بندی کتب و مجلات در ورد و ایندیزاین با بالاترین کیفیت در رنگ و چاپ با ایجاد اشکال گرافیکی در هر صفحه 
2.طراحی‎های گرافیکی (Corel ، In Design ، Photoshop)
طراحی جلد کتب و مجلات با بالاترین کیفیت در رنگ و چاپ قیمت از 50000 هزار تومان به بالا
طراحی صفحات داخلی مجلات با کرل ، ایندیزاین و فتوشاپ با بالاترین کیفیت در رنگ و چاپ قیمت (قیمت بستگی به حجم کار و به‎صورت پروژه‎ای)
طراحی بیلبورد ،طراحی پوستر ،طراحی بنر ،طراحی بروشور ، طراحی سربرگ ،طراحی سررسید ،طراحی کاتالوگ ، طراحی بالن‎های تبلیغاتی و ... 
5.طراحی سایت
طراحی وب سایت با قیمتی متفاوت- طراحی سایت را ، از ساده‎ترین طرح تا پیشرفته‎ترین‎ها از ما بخواهید.
6.چاپ و چاپخانه

کانون تبلیغاتی افراگرافیک

021-66912056    021-66120694    021-66120698    0912-2246022

https://afragraphic.ir

info@afragraphic.ir

https://telegram.me/afragraphic_ir

https://instagram.com/afragraphic1390

https://facebook.com/AfraGraphic

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.