Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی کاتالوگ خلاقانه|طراحی بروشور خلاقانه

طراحی کاتالوگ خلاقانه|طراحی بروشور خلاقانه

روش ها و استانداردهای طراحی کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ یا بروشور یکی از مهمترین روشهای نمایش محصول و افزایش تعداد مشتری است. طراحی جالب و جذاب از کاتالوگ همراه با خلاقیت در طراحی باعث چند برابر شدن مشتریان یک شرکت خواهد شد. جهت طراحی خلاقانه برای گام اول باید به یک ایده خام فکر کرد پس از آن باید در یک روند مشخص ایده را به تکامل رساند. افراگرافیک در بخش آتلیه طراحی کاتالوگ خود خلاقیت را رکن اصلی موفقیت در نظر میگیرد.

طراحی و چاپ کاتالوگ

همانطور که گفته شد جهت طراحی بروشور یا طراحی کاتالوگ خلاقانه در ابتدا باید ایده ای در ذهن طراح جرقه بزند که این ایده یک ارتباط معنایی با موضوع مورد طراحی نیز باید داشته باشد. ایده اولیه میتواند یک جمله مفهومی باشد و یا یک تصویر . در هر صورت ایده ای که قرار است روی طرح کاتالوگ اجرا گردد دارای یک سناریوی مشخص میباشد. ممکن است طراح یک موضوع خاص را بر روی کاغذ اجرا نماید. همچنین ممکن است خلاقیت در طرح کاتالوگ صورت پذیرد.یعنی به جای داشتن یک سناریوی مشخص در محتوا ، گاهی اوقات صرفا ازنظر زیبایی کاتالوگ مهم میباشد و یا اینکه ایده مورد اجرا در طراحی کاتالوگ یادآور طرح لوگوی شرکت ، نوع فعالیت شرکت ، نوع محصول شرکت ویا حتی اسم شرکت میباشد.

طراحی کاتالوگ زیبا و خلاقانه

پس از خلق ایده مورد نظر در ذهن گرافیست باید به پختگی آن ایده بپردازد. مثلا در صورتی که طرح و یا شکل را بر روی کاغذ پیاده سازی نموده است باید به طرح قابل اجرا نزدیک کند و توسط نرم افزارهای طراحی طرح خود را به حالت اجرایی در آورد. پس از آن باید با مشورت با مسئولان چاپ کاتالوگ یا چاپ بروشور و همچنین همکاران قالبساز از اجرا شدن ایده و طرح خود مطمئن شد چون بعضی از اشکال یا طرح های چاپی اجرایی نمیباشند و یا از لحاظ صحافی کاتالوگ امکان پذیر نمیباشد و یا اینکه از نظر هزینه های چاپی مقرون به صرفه نمیباشد.

طراحی خلاقانه

پس از مطمئن شدن از اجرای فرآیند چاپ باید به اشکال گیری پرداخت . اشکال گیری که پس از مشورت با ناظر چاپ و یا قالب سازی میتوان مرتفع کرد طرح را در انتها پس از تایید از افراد صاحب نظر طرح برای چاپ ارسال می گردد.

در این میان باید نکات ریزی را مدنظر قرار داد که به شما جهت زیباتر شدن کاتالوگ کمک میکنند :

1-      داشتن تصویر مناسب جهت طراحی (و یا تهیه تصاویر با کیفینت مطلوب)

2-      آشنایی نسبی به محصولات و کالاهای مورد استفاذه در طراحی و چاپ کاتالوگ

3-      داشتن محتوای مناسب و مرتبط با شرکت

4-      داشتن تعداد صفحات مناسب و همچنین سایز مناسب جهت نمایش تصاویر و یا مطالب

5-      توصیف صحیح از مطلب و یا خدمات شرکت که به شکل صحیحی و در جای مناسب آورده شود. (البته بسته به نوع و شکل کاتالوگ. مثلا اگر کاتالوگ به شکل دندان میباشد مطالب و تصاویر نیز باید در این فرمت جایگزاری صحیحی داشته باشند)

6-      کوتاه نویسی و نوشتن مطالب اصلی در کاتالوگ

7-      سازماندهی و نظم بخشی صحیح به محتوای کاتالوگ یا بروشور

8-      استفاده از اطلاعات با ارزش در متن کاتالوگ

9-      استفاده از جلد زیبا و مناسب جهت طراحی کاتالوگ (همانطور که میدانید مهمترین بخشی که در کاتالوگ دیده میشود جلد بروشور و یا جلد کاتالوگ است. طراحان و گرافیست های عزیز باید بیشترین زمان و انرژی خود را روی این قسمت یعنی طراحی جلد کاتالوگ متمرکز کنند. )

10-   قرار دادن خدمات  جدید و یا متفاوت در کاتالوگ (به عنوان مثال قرار دادن فرم سفارش و یا فرم ثبت نام و یا فرم تخفیف و ... در کاتالوگ )

11-   تهیه یک نسخه دیجیتال واقعی از کاتالوگ جهت بررسی های نهایی

بخش آتلیه طراحی کاتالوگ افراگرافیک با در نظر داشتن تمامی موارد جهت زیبایی کاتالوگ ، مفید بودن کاتالوگ ، ارزان بودن کاتالوگ ، خلاقانه بودن کاتالوگ ، متفاوت بودن کاتالوگ و ... در خدمت شما عزیزان و بزرگواران میباشد.

 

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.