Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی

چاپ و طراحی بسته بندی مواد غذایی | طراحی جعبه | طراحی بسته بندی

بسته بندی جذاب و مناسب ، موفقیت و ماندگاری در ذهن مصرف کننده را تداعی میکند. تفکری که طراحی بسته بندی را فقط در چهارچوب یکی از کارکردهایش که همان محافظت از محتوای درون خود بود ، تعریف می کرد ، با رشد و توسعه ی عرضه و تقاضا و ایجاد رقابت در دنیای تجاری امروز دیگر کاملا منسوخ شده است. تفکری که چاپ جعبه و بسته بندی یک محصول را دور ریختنی می دانست ، در رویارویی با تغییرات عمده ی روابط تجاری ، در شکل امروزی اش در بیشتر موارد به بسته بندی بیش از محتوا درونش اهمیت می دهد. یکی از حساس ترین بخش ها و زمینه ها در طراحی بسته بندی ، چاپ و طراحی بسته بندی مواد غذایی است. چرا که در کنار همه ی ملزوماتی که یک بسته بندی موفق را می سازد ، محدودیت هایی بهداشتی که بر این بخش حاکم است حساسیت و تعهد بسیار جدی را برای طراحان و تولید کنندگان این نوع بسته بندی به وجود می آورد. چاپ و طراحی بسته بندی مواد غذایی در مفهوم کلی خود به عنوان بخشی که بیش از 40درصد فضای فروشگاهای ذنجیره ای را به خود اختصاص داده است ، نقش بسیار مهمی را در تجربه ی بصری و ذائقه ی خریداران ایفا می کند.


اهمیت بسته بندی مواد غذایی

چاپ و طراحی بسته بندی مواد غذایی تاثیر بسزایی در جریان اقتصادی جوامع دارد از انجا که ما نقش بسته بندی مواد غذایی را همه روزه در اطرافمان مشاهده می کنیم . چاپ و طراحی بسته بندی مواد غذایی در واقع به فرآیند محافظت از محصول برای نگهداری در انبار و انتقال و توزیع و در نهایت تحویل مواد غذایی سالم به دست مشتری است . صنعت بسته بندی مواد غذایی امروزه پیشرفت بسیاری کرده و هر روزه ایده ها و روش های جدید برای بسته بندی مواد غذایی در شرکت های طراحی و چاپ و بسته بندی ابداع می شود که مشتریان بیشتری را به محصولاتی با این بسته بندی ها جذب میکند ولی علاوه بر زیبایی هدف از بسته بندی مواد غذایی در ابتدا حفظ و نگه داری طولانی تر مواد غذایی بوده تا از خرابی و آلودگی جلوگیری کند. زیرا در صورت عدم توجه به نحوه صحیح بسته بندی مواد غذایی باعث خرابی و از بین رفتن محصولات می شود که با زحمت فراوان تولید و توزیع شده اند.

 طراحی و چاپ بسته بندی و جعبه

روش های جدید بسته بندی مواد غذایی

درطراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی استفاده بیش از حد از مواد پلاستیکی و پلیمری خطر تمام شدن مواد اولیه و همچنین آلودگی محیط زیست را به ما نشان می دهد. علاوه بر آن زباله های تولید شده از بسته بندی مواد غذایی باید قابل بازیافت باشند تا از آلودگی محیط زیست جلوگیری شود . بنابراین روش های جدید بسته بندی و استفاده از مواد تجذیه پذیر و کم حجم در دستور کار بسته بندی مدرن و بسته بندی خلاقانه مواد غذایی قرار دارد. همانطور که شاهد هستیم از فناوری نانو در بسته بندی مواد غذایی برای طولانی کردن طول عمر و سلامت مواد غذایی استفاده می شود.در واقع این روش جدید بسته بندی ،بسته بندی سبز مواد غذایی نام گرفته که مورد توجه شرکت های بسته بندی مواد غذایی برای بدست گرفتن سهم بیشتری از بازار است.   شما هرروزه شاهد بسته  بندی مواد غذایی با شکل های جدید و متنوع در قفسه های فروشگاه ها هستید.بسته بندی مواد غذایی همواره در حال پیشرفت در ظاهر هم در کیفیت و نگهداری مناسب تر و طولانی تر مواد غذایی است.در واقع  تمایل مردم به طراحی و چاپ و بسته بندی های جدیدتر و بروزتر باعث می شود تا صنعت بسته بندی مواد غذایی هر روزه به سوی پیشرفت حرکت کند.

 

هنر طراحی و چاپ و بسته بندی مواد غذایی

طراحی و چاپ و بسته بندی  به محصول ما هویت می بخشد وبه دنبال تحریک دید مشتری می توانند با مشتری ارتباط بر قرار کنند و این یک هنر است. البته بیشتر اوقات بسته بندی موادغذایی دید درستی از محصول به مشتری نمی دهند.در واقع خلاقیت و استفاده مناسب از رنگ ها حرف اول در طراحی و چاپ و بسته بندی محصول را می زند بی شک یکی از مشکل ترین گرایش های گرافیک طراحی گرافیکی بسته بندی محصولات می باشد زیرا کار شما در معرض دید هزاران مشتری و قضاوت کننده قرار می گیرد و همچنین در میان رقابت بین محصولات مشابه باید حرفی برای گفتن داشته باشد.البته در کنار گرافیست باید از یک متخصص در زمینه مواد مورد استفاده در بسته بندی و مقاومت آنها کمک گرفت.

 طراحی و چاپ جعبه

 عملکرد بسته بندی

یک بسته بندی موفق باید بتواند سه عملکرد اصلی خود در زمینه اقتصادی، تکنیکی و تبلیغاتی را به خوبی انجام دهد و این سه فاکتور را با توجه به محدودیت ها یشان در نظر بگیرد . هر بسته بندی که این سه اصل را رعایت نکند در قسمت توزیع و یا فروش دچار مشکل خواهد شد.

*زمینه اقتصادی بسته بندی

طراحی جعبه باید با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته شده است طراحی شود و جوانب اقتصادی آن بررسی شود .در هر نوع  بسته بندی از کیسه نایلونی نان گرفته تا بسته بندی یک ادکلن گران قیمت هزینه های تولید یک بسته بندی باید با هزینه ی فوش و سود آن محصول تناسب داشته باشد و در مواد اولیه بسته بندی مواد غذایی کمترین هدر رفت و دور ریز را داشته باشیم و این مواد اولیه باید فضای کمی را اشغال کنند و امکان تولید انبوه آن وجود داشته باشد.

طراحی گرافیکی زیبا و خلاقانه جعبه

*بازاریابی و تبلیغات بسته بندی

بسته بندی مواد غذایی باید با مشتری ارتباط برقرار کند و طوری طراحی شود که اعتماد مشتری برای خرید ان محصول را بالا ببرد به عبارتی باید قدرت معرفی محصولات تجارتی و صنعتی را داشته باشد. طراح باید محصول را بسیار صمیمانه بشناسد و کاملاً با مشخصات، امتیازات، موارد مصرف، توانایی بالقوه فروش، سلیقه ها و عادات خرید مصرف کنندگان احتمالی آن آشنا شود.
*زمینه تکنیکی و کاربردی بسته بندی

بسته بندی مواد غذایی یا هر نوع بسته بندی باید محافظت کامل را از محصول به عمل اورد و از آنها در برابر ضربه و فشار محافظت کند. بسته بندی باید طوری طراحی شود که باز کردن و استفاده از محصول سهولت داشته باشد. امروزه در نمایشگاه های بین المللی بسته بندی جدیدترین ماشین الات و تکنولوژی ها برای مواد اولیه مختلف و چاپ روی آنها به نمایش گذاشته می شوند.


کانون تبلیغاتی افراگرافیک
برای طراحی بسته بندی و همچنین چاپ جعبه های لوکس و  خلاقانه با ما تماس بگیرید.
021-66912056      021-66120694      021-66120698      0912-2246022
www.afragraphic.ir
info@afragraphic.ir

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.