Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی بسته بندی|چاپ بسته بندی

طراحی بسته بندی|چاپ بسته بندی

 

واژه بسته بندی یا همان Packaging در واقع همان طراحی جعبه میباشد. طراحی و چاپ بسته بندی در عصر کنونی از اهمیت زیادی برخوردار میباشد. به جهات مختلفی طراحی بسته  بندی اهمیت دارد از جمله زیبایی بسته بندی ، کم حجم بودن بسته بندی ، سبک بودن بسته بندی ، ارزان بودن بسته بندی ، زیبا بودن بسته بندی و .... افراگرافیک با سابقه طولانی در زمینه طراحی بسته بندی و همچنین چاپ بسته بندی با برخورداری از نیروهای کارآزموده و باتجربه در خدمت کلیه تولیدکنندگاه عزیز و گرامی میباشد.

طراحی بسته بندی و یا طراحی جعبه کار بسیار تکنیکی و فنی است بدلیل رعایت تمامی فاکتورهای بالا که ذکر شد و همچنین اینکه چاپ بسته بندی معمولا در تیراژ بالایی صورت میگیرد و همچنین کار مدت داری میباشد پس در صورتی که طراحی موفقی جهت بسته بندی صورت نگیرد عملا پروژه با شکست مواجه میگردد.

طراحی بسته بندی , چاپ بسته بندی

 تبلیغات چاپی علی الخصوص طراحی بسته بندی، امروزه نظر افراد زیادی را به خود جلب می نماید و طراحی بسته بندی جزو مشاغل و کارهای پر درآمد تبدیل نموده است. در واقع نه تنها نمایش کالاها بلکه یک فعالیت خیرخواهانه هم بدون یک تبلیغ موثر و منسجم و وسیع امکان پذیر نیست.

 

ابعاد بسته بندی باید بسیار بهینه طراحی گردد منظور از بهینه هم از نظر باز و بسته شدن و هم از لحاظ وزن جعبه و کم حجم بودن میباشد به طوریکه گاهی اوقات بسته بندی به شکل محصول در می آید و به این صورت منحصر به همان شرکت و محصول میگردد. لذا حالت خاصی و ماندگاری در ذهن باقی میگذارد. به طوریکه اکثر خریدارن و فروشگاهها به این موضوع اهمیت زیادی میدهند. و همچنین ظاهر بسته بندی و زیبایی آن در چشم خریدار اهمیت فراوانی دارد زیرا خریدار ناخودآگاه به سمت محصولی جذب میشود که بسته بندی زیبایی داشته باشد. باید در نظر داشت که بسته بندی به عنوان یک موضوع تبلیغاتی بسیار با اهمیت میباشد به دلیل اینکه وقتی بسته بندی ها و جعبه های تولیدکننده در قفسه های فروشگاه ها چیده شده است در معرض دید مشتریان میباشد پس بهتر از هر نوع بیلبورد و یا کاتالوگی در معرض نمایش است. ضمن اینکه بسته بندی نمایانگر کیفیت محصولات یا برند همان محصولات میباشد و این نکته بسیار مهمی در طراحی بسته بندی میباشد.

 طراحی جعبه خلاقانه

طراحی و چاپ بسته بندی یک نوع عملیات پیچیده و حساس است همچنین زوایای دیگری همچون پویایی، علمی، اقتصادی، هنری و … نیز برخوردار می باشد. در یک نگاه بسته بندی کارکردهایی همچون نگهداری از کالا، حمل و نقل، اطلاع رسانی را شامل و همواره عناصر خدماتی زیادی را نیز در خود جای داده است. همانطور که گفته شد در بالا ماهیت بازاریابانه بسته بندی هم به خودی خود یکی از مهمترین کارکردهای بسته بندی می باشد و در هنگام طراحی بسته بندی باید توجه ویژه ای به آن نمود.

 

فاکتورهای طراحی بسته بندی حرفه ای و زیبا نیازمند تخصص های زیادی از جمله مهندسی، بازاریابی، روانشناسی و طراحی گرافیک می باشد. علاوه بر این گرافیست هایی که طراحی بسته بندی انجام میدهند نیازمند دانش هایی در زمینه هنری و تجسمی می باشند.

طراحی و چاپ بسته بندی

 

انواع ویژگی یک طراحی بسته بندی موفق :

 

طراحی بسته بندی موفق طراحی بسته بندی است که از محصول در طی حمل و نقل، انبار داری ، قفسه مغازه و در منزل مشتریان مراقبت کند. تا زمانی که توزیع محصول را در زمان و محل مناسب ارائه کند. طراحی جعبه از روش های فراهم نمودن یک سیستم مناسب جهت محافظت در مقابل شکستگی، فاسد شدن ، گم شدن وسایل اضافه به ارزش محصول اضافه می نماید. ویژگی های یک بسته بندی عالی و  خلاقانه را می توان به بخش های زیر تقسیم نمود.

 

راحتی برای کاربران محصول: طراحی بسته بندی باید عملکرد مناسبی برای افرادی که درگیر در توزیع کالا جهت آسان نمودن پخش، فراهم می نماید که شامل لیبل، نحوه مصرف و استاندارد بودن و دیگر موارد می باشد.

 

بازاریابی جهت ارائه محصول: در دوره ای که رقابت بین شرکت های تولیدی مختلف بسیار زیاد و تنگاتنگ می باشد. طراحی بسته بندی نقشی مهم در این ارائه محصول ایفاد می نماید و می تواند در شناخت محصول شرکت در بازارهای آشفته موثر واقع شود.

 

کانون تبلیغاتی افرا گرافیک | طراحی و چاپ جعبه

•           تلفن: 66120698-021  -  66912056-021

•           همراه: 09122246022

•           پست الکترونیک: info@afragraphic.ir

•           وب سایت: www.afragraphic.ir

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.