Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی کاتالوگ در تهران | طراحی در تهران

طراحی کاتالوگ در تهران

طراحی خلاقانه و زیبا ، طراحی در تهران

با توجه به موارد ذکر شده در روند یک کار چاپی و داشتن کیفیت در کار نهایی نقش نظارت چاپ در کلیه مراحل طراحی، لیتوگرافی، خرید کاغذ و متریال لازم، انجام مراحل تکمیلی پروژه چاپی، صحافی و ... تا برش و بسته بندی را نمی توان نادیده گرفت و به خاطر همین مسائل ناظر چاپ معمولا حدود 20 تا 30 در صد بستگی به نوع چاپ و حساسیت آن از کل هزینه چاپ را دریافت می نماید.

کاتالوگ تعریف کلی و جامع از مجموعه محصولات و خدمات شما در قالب یک پلتفورم چاپی و کاغذی و حتی یک سی دی مالتی مدیا می باشد که یک شرکت برای ارائه توضیحات خدمات و محصولات خود از آن استفاده می نماید. کاتالوگ ها بیشتر جهت توضیح و نمایش کلی محصولات و خدمات مورد استفاده قرار میگیرند، البته میتوان کاتالوگ ها را به ۲ نوع، کلی و تفسیلی دسته بندی نمود، کاتالوگ های تفسیلی در عین اینکه یک محصول و خدمات را در قالب تصویر به مخاطب نشان می دهند، توضیحات کاملی را نیز بصورت متنی بهمراه دارند که همواره به عنوان جنرال کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی کاتالوگ در تهران همواره یکی از مهم ترین موارد در صنعت تبلیغات می باشد، زیرا هر شرکت یا سازمانی جهت پرزنت خدمات یا محصولات خود نیازمند داشتن یک کاتالوگ کامل و زیبا و در عین حال کارامد می باشد.

 طراحی کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ افراگرافیک

 

درعصر رسانه های دیجیتال کاتالوگ و بروشور همچنان جایگاه رسانه ای خود را در بین مخاطبان عام و خاص حفظ کرده است. قدرت این رسانه در ارائه سریع اطلاعات به همراه تصاویر از بارزترین مزیت های این رسانه به شمار می رود. استودیو افراگرافیک امروز آماده است تا با در اختیار داشتن طراحانی مجرب و با سابقه درخشان، در اسرع وقت و با بهترین کیفیت در زمینه های زیر خدمات خود را ارائه نماید:

کاتالوگ یکی از انواع تبلیغات چاپی می باشد در واقع کتابچه ای است که از تعدادی صفحات برای معرفی محصول و اهداف سازمان شما تشکیل شده است و اطلاعات محصول شما به صورت طبقه بندی شده چاپ میشوند. این اطلاعات باید بصورت ریز و دقیق توسط سازمان و یا شرکت مربوطه جمع آوری شوند. طراحی کاتالوگ حرفه ای متناسب با حوزه کاری شما و با ساختار گرافیکی زیبا و مناسب ، نقش موثری در شناساندن شما به بازار هدف خواهد داشت. در طراحی کاتالوگ از تصاویر و طرح های جذاب برای نمایش محصول استفاده میشود. تعداد صفحات کاتالوگ یا کالانما میتواند به دلخواه شما تغییر کند و محدودیتی در تعداد صفحات وجود ندارد. تیراژ تولید کاتالوگ میتواند دلخواه باشد و به تعداد مورد نیاز چاپ شود.
توضیحات موجود در کاتالوگ بیشتر برای واسطه هایی مانند عمده فروش ها مفید است تا بتوانند اطلاعات کافی را به مصرف کننده نهایی بدهند.نوع دیگری از کاتالوگ وجود دارد که درون خود محصول قرار میگیرد و مستقیما به دست مصرف کننده نهایی میرسد این نوع کاتالوگ در تیراژ بالا چاپ میشود. کاتالوگ ها بیشتر به منظور آموزش و اطلاع رسانی چاپ میشوند و با مختصر توضیحی از کاربرد و مشخصات محصول که در کاتالوگ نوشته می شود، مشتری با نحوه استفاده از محصول آشنا می شود و بهتر میتواند برای انتخاب تصمیم بگیرد.

مراحل چاپ کاتالوگ

طراحی
صفحه بندی استاندارد
چاپ با استفاده از رنگ های مناسب و با کیفیت
استفاده از روکش جهت ایجاد استحکام و زیبایی
صحافی

برای طراحی و چاپ کاتالوگ از سایزهای استاندارد استفاده می شود ولی با توجه به نوع کاربرد کاتالوگ این سایزها قابل تغییر است.

سایزهای استاندارد:

A4 = 21 x 29.7 cm
B4 = 24 x 34 cm
A5 = 14.5 x 22 cm
B5 = 17 x 24 cm
سایزخشتی کوچک = 19*19 cm
سایزخشتی بزرگ =23*23 cm
سایزپالتویی = 17*12 cm

برخی از ویژگی های کاتالوگ 

  • قابلیت حمل آسان 
  • توضیحات مختصر و خلاصه
  • برقراری ارتباط بدون واسطه با مخاطب
  • استفاده از تصویر متناسب با متن در جهت ایجاد شناخت بیشتر در مخاطب
  • فراهم آوردن امکان انتخاب دقیق برای مخاطب بدلیل توضیحات واضح
  • امکان مطالعه آن در زمان فراغت

موارد عمده ای که باید در یک کاتالوگ آورده شوند:

1- خلاصه ای از معرفی و نام و عملکرد کارخانه تولیدی و معرفی فعالیت ها
2- بیان امتیازات و رتبه های تولید مثلا گواهی نامه ها ، ایزوها و استانداردها
3- معرفی بهترین محصولات و خدمات
4- دادن اطلاعات و راهنمایی صحیح درباره ی مشخصات فنی، خدمات ارایه شده، قابلیت های خاص و وجه تمایز آن نسبت به تولیدات مشابه
5- وجود تصاویر و متن نوشتاری در کاتالوگ
6- بیان مشخصات و مدل های محصول در حالت مقایسه ای تا به تصمیم گیری مخاطب کمک کند
7- آدرس ، تلفن و آدرس سایت اینترنتی

کانون تبلیغاتی افراگرافیک

021-66912056    021-66120694     021-66120698     0912-2246022

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.