Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی

طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی | طراحی و چاپ پوشه تبلیغاتی
فولدرهای تبلیغاتی امروزه یکی از رایج ترین اقلام تبلیغاتی است. طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی و یا به عبارت دیگر طراحی و چاپ پوشه تبلیغاتی در انواع و مدلهای مختلف و متفاوت موجود می باشند. انواع این محصول در مدل های سه لَت و دو لَت موجود می باشند. فولدر یا پوشه تبلیغاتی وسیله ای است که علاوه بر این که خود به تنهایی یک ابزار برای تبلیغ و معرفی محصول ، شرکت و یا … می باشد این امکان را دارد که دیگر رسانه های تبلیغاتی مانند بروشور ، کاتالوگ ، سی دی و … را در قالب یک بسته تبلیغاتی جامع در خود جای داده و به مشتری ارائه شود. پوشه های تبلیغاتی با امکان اضافه و کم کردن برگه های داخلی بسیار مناسب برای پروژه های نمایشگاهی است. همچنین در مدلهای مختلف این محصول این امکان وجود دارد که جای سی دی و کارت ویزیت به طور جداگانه تعبیه شود. امکان طراحی و چاپ این محصول در سایزهای مختلف وجود دارد که چاپ فولدر A4 بیشترین کاربرد را در میان اندازه های این محصول دارد. فولدر یا پوشه تبلیغات کاغذی به منطور نگهداری و حفط ورقه های تبلیغاتی شرکت که بصورت بروشور و کاتالوگ های تک صفحه ای و چند صفحه ای هستند استفاده می شوند . این پوشه ها در بعضی اوقات بصورت پلاستیکی استفاده می شود اما به دلیل کمتر دیده شدن تبلیغات روی آن و کیفیت پایین تبلیغات از پوشه های تبلیغاتی کاغذی استفاده می شود. فولدر ها در سایز و و جنس و چند رنگ بودن کار باهم تفاوت دارند به این صورت که چاپ فولدرهای A4 متداول تر نسبت به بقیه سایزها هستند البته فولدر ها در سایزهای A5 و …هم کاربرد دارند .
جنس کاغذ فولدرها بصورت گلاسه ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی و ایندلبرد ۲۵۰ یا ۳۰۰ یا ۳۵۰ گرمی کاربرد دارند ولی میتوان کاغذهای خاص تر هم در ساخت آنها استفاده کرد .

طراحی فولدر , طراحی پوشه

مراحل طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی
طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی به این صورت انجام می شود که پس از طراحی فولدر و طراحی قالب فولدر ، کار برای تهیه زینک به لیتوگرافی فرستاده می شود و پس از آن نسبت به کاغذ مورد استفاده در ساخت فولدر به چاپ خانه مربوطه ارسال می شود و کار چاپ آن انجام می پذیرد . چاپ فولدر ها بصورت یکرو و دورو انجام می پذیرد .

پس از چاپ طرح مربوط به قالب فولدر که از قبل تهیه شده و یک نمونه از کاغذ چاپ شده به قالب ساز داده می شود تا قالب مورد نظر را بسازد . پس از ساخت قالب به وسیله دستگاه لترپرس یا دایکات طرح مورد نظر برش خورده و در مرحله آخر اگر فولدر نیاز به چسب داشته باشد به صحافی رفته و ساخت فولدر کامل و به مشتری تحویل داده می شود .

چاپ فولدر , چاپ پوشه

کاربرد طراحی فولدرهای تبلیغاتی
از کاربردهای طراحی و چاپ فولدر تبلیغاتی به نگهداری و محافطت برای جمع آوری اوراق اداری شرکت ها در یک پوشه تبلیغاتی کاغذی و استفاده آن بعنوان تبلیغات و ارائه به مشتری ، می توان نام برد .از جمله اوراقی که میتوان در داخل فولدر قرار داد ، میتوان به سربرگ و تراکت و کارت ویزیت و بروشور و کاتالوگ های تک صفحه ای و چند صفحه ای و سی دی معرفی شرکت اشاره کرد .

طراحی و چاپ پوشه و فولدر
تعرفه چاپ فولدر تبلیغاتی
قیمت چاپ فولدر نسبت به گرماژ و جنس کاغذ یا مقوا مصرفی در ساخت آن فولدر متغیر است بصورتی که در بیشتر موارد از کاغذ های گلاسه ۲۵۰ یا ۳۰۰ یا ۳۵۰ گرمی استفاده می شود و اگر خواستار فولدر مقاوم تری باشیم و شاهد کیفیت بالاتری باشیم ، باید هزینه بیشتری پرداخت شود و از مقواهای ایندلبرد ۳۰۰ و ۳۵۰ گرمی در ساخت فولدرها استفاده کرد .مقواهای ایندلبرد به دلیل مقاومت بیشتر باید با ماشین های چاپ مخصوص چاپ شوند که در بیشتر موارد شاهده قیمت ۲ برابری در چاپ مقوا این فولدرها نسبت به کاغذ های گلاسه خواهیم بود .مقیاس اندازه برای چاپ فولدر برحسب استاندار اندازه سربرگ محاسبه می‌گردد، به طوری که از سربرگ کمی بزرگتر باشد تا به‌راحتی در درون آن قرار گیرد. سایزهای استاندارد برای چاپ فولدر به شرح زیر است:
• A4 = 22×31 cm
• B4 = 25×35 cm
• A5 = 16×22 cm
• B5 = 18×25 cm
• سایزخشتی کوچک = 19×19 cm
• سایزخشتی بزرگ = 23×23 cm
• سایزپالتویی = 19×14 cm

کانون تبلیغاتی افراگرافیک

برای استعلام هزینه طراحی و چاپ فولدر با ما تماس بگیرید.

021-66912056   021-66120694   021-66120698    0912-2246022

www.afragraphic.ir

info@afragraphic.ir

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.