Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی فولدر| چاپ فولدر | قیمت طراحی فولدر

طراحی فولدر | قیمت طراحی فولدر 

فولدر چیست؟

فولدر وسیله ای است که از طریق آن ، مجموعه ای از برگه ها و سند ها را به شکل منظم در کنار هم جای داده و محافظت کنیم.فولدر یا پوشه محافظت کننده از اسناد و مدارک است و به گونه ای طراحی می گردد که اوراق اداری مثل کارت ویزیت و سربرگ، بروشورها ، سی دی و یا کاتالوگ کالاها در آن جای داده شود.

فولدر یک وسیله تبلیغاتی مطلوب برای سازمان ها به حساب می آید که  معرف سازمان مورد نظر است . الزامی است جهت معرفی سازمان مورد نظر آرم  مربوط به آن سازمان در طراحی و چاپ فولدر به کار برده  شود .در طراحی فولدر این امکان را داریم که آرم، آدرس کامل ،مختصری از حیطه کاری، شعار تبلیغاتی و حتی عکس هایی از کار سازمان مورد نظر را به کار ببریم.

شرکت افراگرافیک در حیطه طراحی فولدر با کارشناسان زبده این رشته همکاری دارد و با ارائه مشاروه پیش از شروع کار در این حیطه شما را از همه جوانب امر مانند قیمت طراحی فولدر آگاه می سازد. پس با این صحبت ها در خصوص فولدر می توانیم بگوییم که یک وسیله مطلوب و ارزشمند برای تبلیغات سازمان ها است. برای چاپ فولدر مطلوب ، طراحی زیبا و جذاب که معرف تمام خصوصیات سازمان مورد نظر باشد ، ارزشمند و موثر است.

انواع فولدر ها

فولدر ها بر مبنای احتیاج مشتری و کار بردی که دارند طراحی می شوند. از سازمان های بزرگ تا دانشجویان و دانش آموزان طرفداران این وسیله کاربردی هستند.اما قیمت طراحی فولدر برای یک سازمان که قصد تبلیغ دارد در قیاس با سایر اقشار متفاوت است. زونکن اداری، پوشه ی اداری، پوشه ای مخصوص مهندسان، پوشه ی جیب دار، پوشه ی آویز، پوشه سمیناری، کلیپ فایل، پوشه دکمه دار (تبلیغاتی ، طلقی)، اکسپندینگ فایل و از انواع فولدر ها هستند .

فولدر ها هم مثل سایر امور چاپی با مواد اولیه کاغذ به شیوه افست چاپ می شوند. فولدر ها بر مبنای نوع استفاده، نوع سفارشات و مبلغی که مشتری مد نظر دارد طراحی می گردد . مثلا فولدر های مدیریتی به شکل چرمی هستند ، زونکن های اداری به مقواهایی ضخیم جهت محارست مطلوب تر از  اوراق و اسناد اداری احتیاج دارند  ، فولدر های طلقی در سایز های A3،A4،A5،B5 برای همه اشخاص و همین طور، اکسپندینگ فایل ها در طرح های اسپرت ، رومیزی ، دسته دار ، چرمی و طراحی می شوند ، جنس فولدر های شرکت ها بر اساس جایگاه اشخاص متفاوت است و این مورد بر قیمت طراحی فولدر هم اثر گذار است.

فولدر با جنس  و شکل های گوناگون طراحی و تولید می شود که متداول ترین آن فولدر های مقوایی با چاپ رنگی هستند. این سبک از فولدر علاوه بر جنبه نگهداری و بسته بندی برای اسناد و مدارک، به عنوان یک وسیله تبلیغاتی و آگاه کننده هم استفاده می شود.

در اکثر مواقع کاغذ های استفاده شده در چاپ فولدر کاغذهای گلاسه با گرماژ ۲۵۰ و ۳۰۰ گرم هستند که به شکل گسترده چاپ می شود. در چاپ فولدر اول کار طراحی انجام می شود و سپس برای هر رنگ یک پلیت آماده کرده و در ماشین چاپ قرار داده می شود و چاپ فولدر انجام می شود. اگر که اندازه کار کوچک باشد این امکان وجود دارد که دو عدد فولدر در کنار هم قرار داد تا بعد از چاپ برش داده شوند . برای صحافی و تیغ و سلفون فراهم  می گردد.

در صورتی که بخواهیم درون فولدر چاپ داشته باشد باید کار چاپ به شکل دورو صورت گیرد و برای رنگ های درونی فولدر هم به پلیت نیاز است.

کمترین میزان تیراژ چاپ فولدر ۱۰۰۰ عدد است و اگر تعداد چاپ کمتر باشد، چاپ به شیوه دیجیتال صورت می گیرد که جهت چاپ دیجیتال فولدر محدودیت هایی در سایز ، رنگ و سلفون وجود دارد.

مواردی در خصوص طراحی فولدر

سایز فولدر باید نسبت به اوراقی که درون  آن جای داده می شود طراحی گردد.

رنگ فولدر باید با ست اوراق اداری هماهنگ باشد.

بعد از چاپ فولدر این امکان وجود دارد که برای جذاب تر شدن از سلفون و یا uv موضعی بهره مند شد که بر قیمت طراحی فولدر اثر گذار است.

چاپ فولدر برای مدارک آ۵ ، آ۴ و آ۳ استفاده بیشتری دارد.

فولدر یکی از عناصر اوراق اداری می باشد و در دسته ست اداری قرار دارد ، پس در طراحی فولدر از نشانه هایی که معرف شرکت هستند بهره مند می شویم  . الزامی است در طراحی فولدر رنگ سازمانی، ترکیب بندی و عناصر دیگری که در اوراق اداری استفاده می شود را به کار ببریم.

فولدرها با ماشین افست چاپ شده  و پس از آن جهت کامل کردن آن سلفون ، uv ، uv موضعی به قسمت تکمیلی یا صحافی فرستاده می شود و طرح قالب هم با دستگاه لترپرس اعمال می گردد. دور کندن فولدر ها از طریق دست صورت می گیرد و پس از آن بر اساس طرح فولدر خط تا هم از طریق دستگاه لترپرس انجام می شود. اما در بخش پایانی چاپ فولدر با توجه  به نوع آن که می شود به دو دسته ی فولدر چسبی یا فولدر قفل سر خود اشاره کرد. در فولدر های قفل سرخود لبه ی اضافه فولدر درون خط تیغ صفحه رو به رو می رود و احتیاجی به چسب کشی نیست. اما در فولدرهای چسبی یک لبه ی کار چسب زده می شود تا تولید فولدر کامل گردد.

نکته مهم این است که برای یک فولدر با سایز آ۴ باید اندازه فولدر از هر سمت حداقل ۵ میلی متر بزرگتر از کاغذ آ۴ باشد تا وقتی که مدارک یا بروشور را درون آن می گذاریم از فولدر بیرون نیاید.

با چاپ فولدر این امکان را دارید که کاتالوگ، لیست قیمت، اسناد، مدارک را در یک جا قرار دهید و به مشتریان خود عرضه کنید. فولدرها ابزارهای تبلیغاتی خوبی برای معرفی سازمان شما در نمایشگاه ها، سمینارها، کنفرانس ها و به مخاطبان می باشد.

شرکت افراگرافیک ارائه دهنده تمامی خدمات در حیطه طراحی و چاپ فولدر به شما مشتریان عزیز می باشد.

قیمت طراحی فولدر

قیمت طراحی فولدر بسته به انتخاب و سلیقه مشتری متفاوت است و برای استعلام دقیق قیمت طراحی فولدر باید با کارشناسان مربوطه مشاوره انجام شود.

هزینه چاپ فولدر A4 با کاغذ گلاسه با چاپ افست بر اساس اعمال هریک از خدمات چاپ یک رو یا درو ، اندازه فولدر ، تعداد چاپ ، جنس کاغذ ، قیمت قالب ، استفاده از روکش سلفون یک رو با دو رو ، روکش یووی معلوم می شود .

 

جهت اطلاع  دقیق قیمت طراحی فولدر در شرکت افرا گرافیک با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

 •   تلفن: 66562677-021  -  66912056-021 - 66120698

  •   همراه: 09122246022

  •   پست الکترونیک: info@afragraphic.ir

  •   وب سایت: www.afragraphic.ir

  •   تلگرام: www.telegram.me/afragraphic_ir

 

 

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.