Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

پاکت تبلیغاتی | طراحی و چاپ پاکت

پاکت تبلیغاتی ، طراحی و چاپ پاکت نامه

چاپ پاکت در تهران

پاکت مناسب قدرت هر سازمان و شرکتی را نشان می دهد , کیفیت طراحی و چاپ پاکت نقش بسزایی در ارائه بهتر خدمات شما را دارد،و با قرار دادن سربرگ ، فاکتور فروش ، یادداشت ، صورتحساب و .. در پاکت اعتبار شرکت و سازمان خود حفظ و ارتقا بخشید،چاپ پرینتکس با سابقه ای بیش از 10 سال و همکاری با صدها برند مطرح کشور آماده ارائه خدمات چاپ به مشتریان می باشد، چاپ و طراحی پاکت چشمگیر و جذاب ،استفاده از کاغذ بادوام ، قالب های سفارشی ، تعرفه چاپ مناسب و بسته بندی شکیل و تحویل در اسرع وقت از جمله خدمات شبکه به مشتریان خود می باشد.

پاکت نامه نوعی پاکت برای بسته‌بندی است که معمولا” از جنس کاغذ است و برای انتقال برگ کاغذ یا کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاکت نامه، برای انجام مراسلات و قراردادن اسناد و قراردادهای شرکت و مواردی از این دست در داخل آن، طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابعاد آن معمولاً متناسب با کاغذ A4 است که از طول، دو تا خورده باشد، یا متناسب با کاغذ A4 و یا A5 می‌باشد که کاغذ تا نخورده بتواند در داخل آن قرار گیرد.

هر بنگاه اقتصادی اعم از سازمان، شرکت و یا واحد صنفی، در حوزه فعالیت خود ناگزیر است اسناد و اوراق متنوعی از جمله کاتالوگ، سربرگ، فاکتور، لیست قیمت، بروشور و یا حتی CD را به اشخاص مختلفی تحویل یا ارسال نماید. بدیهی است محافظت بیشتر از این اوراق و اسناد، نیازمند بسته‌بندی کاملی به نام پاکت است و چه بهتر که هر مجموعه‌ای بسته به احتیاج خود نسبت به طراحی و چاپ پاکت با نشان تجاری و مشخصات خود اقدام کند.

این پاکت بر حسب نیاز می‌تواند دارای ابعاد مختلف و جنس‌های گوناگون باشد. اما عموماً ابعاد پاکت‌های استاندارد به نوعی با ابعاد کاغذ A4 و یا مشتقات آن رابطه مستقیم دارد. معمول‌ترین ابعاد پاکت مورد استفاده پاکت نامه است که در ابعاد 11 × 22 چاپ می‌شود. یکی دیگر از انواع پاکت، پاکت A5 است که در ابعاد 22 × 16 سانتیمتر چاپ می شود. به غیر از کاربرد معمول پاکت A5، یعنی برای کاغذ‌ها و نامه‌های اداری، فاکتور‌ها و کاغذ‌های A5 ، می‌توان برای ارسال کارت پستال و کارت دعوت نیز از آن استفاده نمود.

 چاپ پاکت نامه

 

پر کاربردترین نوع پاکت بعد از پاکت نامه، پاکت A4 است، که یک ورق A4 به صورت تا نخورده درون آن قرار می‌گیرد. دیگر ابعاد پاکت که از سایر سایزها مصرف کمتری دارد، پاکت A3 است. در واقع پاکت A3 صرفاً برای اسناد بزرگتر از A4 و یا بسته‌بندی اقلامی مانند کتاب، سررسید و غیره کاربرد دارد

اکثر مشتریان فکر می‌کنند پاکت نامه، عضو کم‌اهمیتی در مجموعه ست اوراق اداری است. ولی واقعیت این است که اهمیت و لزوم بکارگیری حساسیت و صرف هزینه برای طراحی پاکت نامه و چاپ پاکت نامه، اگر از سایر عضوهای ست اوراق اداری بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. یک طراحی پاکت نامه جذاب باعث می‌شود وقتی از طرف شرکت شما برای مخاطب، نامه‌ای ارسال می‌گردد (که حکم نماینده و سفیر شرکت را داراست)، زیبایی طرح و کیفیت کاغذ و چاپ پاکت نامه، علاوه بر اینکه سبب جذب مخاطب و ارزشی که برای او قائل شده‌اید، می‌گردد، اعتبارتان را نیز وزین‌تر می‌نماید.

ابعاد پاکت ‌نامه متناسب با ابعاد محتوای آن که عموما اوراق اداری هست، معین می‌شود. بهتر است ابعاد آن به اندازه یک سوم اندازه سربرگ A4 یعنی طول سربرگ پس از سه بار تا خوردن به اضافه شش میلیمتر از پهنا و بلندا باشد. به این اندازه از پاکت نامه (حدودا 11 × 22 سانتیمتر) که یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین اندازه‌ها است، اصطلاحا پاکت نامه اداری و یا پاکت ملخی می‌گویند. با توجه به نیازهای یک شرکت، طراحی پاکت نامه می‌تواند در اندازه‌های استاندارد A3، A4، A5 و یا سایر اندازه‌های دلخواه، طراحی و تولید گردد.

 

طراحی و چاپ پاکت

 

در طراحی پاکت ‌نامه مانند سربرگ و کارت ویزیت، درج لوگو و نشانی کامل شرکت الزامی است. طراحی پاکت ‌نامه معمولا به صورت افقی صورت می‌گیرد و محل قرار دادن آرم و نشانی در قسمت چپ بالا و چپ است. آنچه باید به آن توجه کرد، خالی نگه‌داشتن قسمت راست و راست بالای کار برای الصاق تمبر و انجام عملیات پستی است. البته این‌ها استانداردهایی است که معمولا هم رعایت نمی‌شود و طراحی پاکت‌‌ نامه بصورت عمودی و با جایگذاری‌های متفاوت هم، صورت می‌گیرد.

برای چاپ پاکت نامه معمولا از کاغذهای تحریر، کتان و یا گلاسه و در گرماژ 70 تا 120 گرم استفاده می‌شود که با توجه به اندازه پاکت و وزن محتوایی که باید حمل کند، می‌تواند بیشتر هم باشد. در بعضی موارد هم برای محافظت بیشتر محتوای پاکت، پشت کاغذ (در داخل پاکت)، از پوشش‌های حبابدار و یا ضد‌آب و تیره استفاده می‌شود. پاکت‌های حاوی اسناد مناقصه و مزایده از این نوع هستند.

در طراحی پاکت نامه بر خلاف سربرگ، می‌توان از رنگ‌های تمپلات (رنگ تیره) البته با توجه به رنگ سازمانی، هم استفاده کرد. این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود محتویات داخل پاکت در زیر نور نمایان نشود، جلوه بهتری هم به پاکت می‌دهد. همچنین باید دقت کرد که نوشته‌هایی که بر روی رنگ تمپلات قرار گرفته‌اند از اندازه و ضخامت مناسب برخوردار باشند تا در هنگام چاپ پاکت نامه دچار محو شدن نشوند.

 

فقط کافیست با یک تماس از مشاوره رایگان کارشناسان افرا گرافیک، قیمت و نمونه کاتالوگ ها و همچنین قیمت طراحی ست اداری و قیمت چاپ ست اداری مطلع شوید.

021-66912056    021-66120698   0912-2246022

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.