Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی

طراحی و چاپ پوستر | طراحی پوسترهای خلاقانه | پوسترهای زیبا

برای دیده شدن هرکار وفعالیتی اقتصادی نياز به جلب توجه عموم می باشد و طراحی پوستر راهکار خوبي براي انجام اين کار به شکل سريع و مؤثر است. چاپ پوستر هم از ابزار های دیگر تبلیغاتی است که هر فردی برای ارائه خدمات خود از آن استفاده می کند و می توان گفت که هنری برون گراست. پوستر، آفیش و یا اعلان به یک اثر چاپ شده و تکثیر شده می‌گویند، که حاوی مطالبی برای اطلاع و خبررسانی در حوزه‌ای خاص است. به بیان ساده تر  پوستر عبارت است از هر قطعه کاغذ چاپ شده‌ای که برای نصب بر روی دیوار ، شیشه یا هر سطح عمودی دیگر طراحی شده است . هدف از طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی آن است که توجه مخاطبان را به یک مطلب خاص جلب کند و یا اطلاعات خاصی را به سرعت در معرض دید رهگذران و یا افرادی که در یک جای شلوغ تجمع کرده‌اند، قرار دهد . طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند که برنامه‌های تبلیغات و بازاریابی خود را از طریق استفاده از تصاویر بزرگ و طرح‌های متنوع ومشتری پسند  به مخاطبان خود نشان دهند  و از پوسترهایی با اندازه‌هاي متنوع برای جلب نظر مشتریان جدید بهره‌برداری کند.طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی عموما  برای معرفی یک محصول خاص یا خدمات ویژه و ... مکان‌های پرتردد صورت می‌گیرد .

می توان گفت که پوستر نوعی ساختار گرافیکی است که محتوای آن پیام و تصویر است و عملکرد آن در ارتباط سریع افراد یک جامعه  با موضوع تبلیغ است .همچنین می توان  طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی را از لحاظ موضوعی به سه دسته اصلی فرهنگی، اجتماعی و تجاری تقسیم بندی کرد. پوستر به عنوان یک طرح گرافیکی در رابطه با نمایش و تبلیغ  می باشد  که در آن باید تصویر و کلمات به شکلی مختصر و مربوط به یک مفهوم به یاد ماندنی نمایش داده شوند. ابعاد طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی قراردادی و تعیین شده نیست، اما جهت نصب بر روی تابلوهای اعلانات غالبا از ابعاد استاندارد 70×50 و 100×70 سانتیمتر برای آن استفاده می‌شود .

 ساخت آگهی تبلیغاتی

اولین قدم برای تهیه آگهی جمع آوری اطلاعات لازم برای نوشتن متن آگهی است. اطلاعاتی که تهیه کننده آگهی باید در مورد کالا کسب کند. پوستر به عنوان یک طرح گرافیکی در رابطه با نمایش و تبلیغ  می باشد  که در آن باید تصویر و کلمات به شکلی مختصر و مربوط به یک مفهوم به یاد ماندنی نمایش داده شوند .

طراحی پوسترهای تاثیرگذار و خلاقانه

مزایای استفاده از پوستر های  تبلیغاتی

*طراحی پوستر برای هر شرکت یا شغل خاصی به راحتی امکان‌پذیر است .

*با چاپ پوسترهای تمام رنگی و باکیفیت می‌توان پیام تبلیغاتی شما را به شکل چشم‌گیری به نمایش گذاشت. پوستر می‌تواند جلوه کاملاً حرفه‌ای داشته باشد و حتی شرکت‌های کوچک هم می‌توانند بدون صرف هزینه‌های کلان، یک وجهه کاملاً حرفه‌ای از خود به نمایش بگذارند .

*پوسترهای تبلیغاتی این قابلیت را دارند که انواع مختلف پیام‌های تبلیغاتی، لوگوها و طرح‌ها را نمایش دهند. اگر شما می‌خواهید که آخرین محصول شرکت خود را معرفی کنید یا پوستر زیبایی با لوگوی شرکت خود چاپ کنید که در توسعه فعالیت‌های بازاریابی شما تأثیر داشته باشد، استفاده از پوسترهای تبلیغاتی یکی از کارآمدترین راه‌ها برای شما خواهد بود .

*همان طور که نام "پوستر تبلیغاتی" نشان می‌دهد، این پوسترها به طور خاص برای مشتریان و مصرف کنندگان تهیه می‌شود. بنابراین در طراحی آنها از متن‌های حرفه‌ای و تصاویر رنگی جذاب استفاده می‌شود تا آگاهی مشتری را بالا ببرد ، در او علاقه ایجاد کند و او را ترغیب به خرید محصول کند .

چاپ پوستر های تبلیغاتی

چاپ پوسترتبلیغاتی  مانند طراحی آن از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که کارکرد پوستر جذب مخاطب از فاصله زیاد و ارائه اطلاعات در فاصله کم به اوست و کیفیت چاپ پوستر در این هدف بی‌تاثیر نیست. برای چاپ پوستر در تیراژ بالا از چاپ افست استفاده می‌شود. با توجه به رنگ‌های استفاده شده در پوستر، چاپ آن می‌تواند تکرنگ، دورنگ و یا 4 رنگ باشد. معمولا از کاغذ و مقوای گلاسه 150 تا 250 گرم برای چاپ پوستر استفاده می‌شود و با توجه به محل نصب آن، نیاز به پوشش بررسی می‌شود ولی در اغلب موارد پوستر بدون پوشش چاپ می‌گردد.

 انتخاب سایز پوسترتبلیغاتی

برای افزایش کارآیی یک پوستر باید اندازه آن بزرگ و حاوی یک پیام ساده و رسا باشد که به راحتی خوانده شود. پوسترها در اندازه‌های بسیار متنوعی قابل چاپ هستند که  می‌توان سایزی که بیشترین سازگاری را با کار مدنظر دارد، انتخاب کرد. یک پوستر با سایز 36 × 34 اینچ می‌تواند برای تبلیغ فروش مغازه، انتخاب ایده‌آلی باشد. در حالی که برای نمایش برنامه‌های تفریحی وسرگرمی می‌توان از پوستر 18 × 12 اینچ استفاده کرد. بنابراین باید سایزی را برای پوستر خود انتخاب کرد که برای آن پیامی که میبایست به مخاطبین ویا مشتریان رساند ، توجیه و مناسبت داشته باشد. خیلی از پوسترها به قدری بزرگ هستند که نمی‌توان آنها را روی کاغذهای پوستر با اندازه‌های متداول چاپ کرد. برای چاپ این پوسترهای بزرگ لازم است که از تجهیزات تخصصی پیشرفته‌ای استفاده شود که کار چاپ در ابعاد بزرگ‌تر از معمول را انجام می‌دهد.

طراحی پوسترهای زیبا و خلاقانه

عمر پوستر های تبلیغاتی

برای پوسترهایی که به مدت طولانی میبایست نصب شوند ، باید از کاغذهای ضخیم و بدون اسید استفاده کرد.  اگر عمر مورد نظر پوسترهای را قبل از چاپ کردن آن مشخص نکرده باشیم ، اشتباه پُرهزینه‌ای مرتکب شده‌اید که به سادگی قابل جبران نخواهد بود .

محل نصب پوستر های تبلیغاتی

پوستر باید در جایی نصب شود که در معرض دید باشد و از زوایای مختلف به راحتی دیده شود. می توان گفت که محل نصب پوستر، نقشی در انتخاب کاغذ مناسب برای آن دارد. چراکه  پوسترهایی که در فضای باز استفاده می‌شوند باید جنس محکم و بادوامی داشته باشند. در حالی که در پوسترهایی که برای فضاهای مسقف تهیه می‌شوند، زیبایی و جذابیت ظاهری مهم‌تر از دوام آن است. کاغذهای چاپ عکس درجه یک برای چاپ پوسترهای فضای باز بسیار مناسب است. برای پوسترهای فضای سرپوشیده هم که باید بر اساس مخاطبین مورد نظر خود کاغذ مناسب را انتخاب کرد .

نمونه های طراحی پوستر در سایت تخصصی افراگرافیک موجود می باشند . همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

 تلفن های تماس :

 66912056  66120694  66120698   09122246022 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.