Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

صفحه آرایی - قراردادن تصویر یا عکس در ایندیزاین

آموزش صفحه آرایی - قراردادن تصویر یا عکس در ایندیزاین

با توجه به قابلیتهای نرم افزار ایندیزاین، هر روزه مجلات، کتاب ها، سررسید ها و بروشورهای تبلیغاتی، کتابهای الکترونیکی زیادی صفحه آرایی و طراحی و منتشر می شود . با توجه به جذابیت تصویر، امروزه بیشتر صفحه آرایی مجلات، و صفحه آرایی نشریات تصویر محور هستند. یعنی عمده قسمتهای یک صفحه بندی را تصویر تشکیل می دهد. پس لزوما برای جذب مخاطب ، در صفحه آرایی باید از تکنیکهای گرافیکی و تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنیم.
افرا گرافیک با آموزشهای لازم و مشاوره رایگان درزمینه های مختلف طراحی و به صورت تخصصی درکلیه امور مربوط به صفحه آرایی در خدمت شما دوستان عزیز و مشتریان محترم می باشد. همچنین افرا گرافیک با مناسبترین قیمت صفحه آرایی و با داشتن نیروهای متخصص و آرشیو عکس متنوع و با کیفیت بالا می تواند شما را در این امر یاری رساند.
در این جا به آموزش آوردن یا درج تصویر در اينديزاين می پردازیم:
نرم افزار صفحه آرایی ایندیزاین قابليت پشتيباني از فایل های jpg ,psd, tiff, eps, pdf و بیشتر فرمت هاي
Adobe را دارد. در نرم افزار اينديزاين تصاویر به صورت فایل اصلی به ایندیزاین منتقل نمی شود ، بلکه به صورت یک لینک هستند و تصاویر به صورت پیش نمایش درون سند ایندیزاین منتقل می شوند.

صفحه آرایی نشریات و کتاب


برای شروع باید از منو file گزینه Place ( Ctrl+D) را انتخاب و با دبل کلیک روی تصویر یا انتخاب گزینه Open از پایین کادر بازشده ، تصویر را از پوشه ذخیره شده به سند منتقل کنید. این تصویر در سایز واقعی ( 100 درصد) نمایش داده می شود.با کلیک و نگه داشتن ماوس، می توانید سایز تصویر را خودتان مشخص کنید. بدون رها کردن کلیک ماوس ، ماوس را بکشید تا اندازه دلخواهتان به دست بیاید.
همچنین می توانید با ایجاد کادر Rectangle fram tool یا دکمه ( F) کادری ایجاد و تصویر را داخل آن کادر قرار دهید.
دقت کنید که کادر تان را انتخاب کرده باشید تا بتوانید تصویر را به درستی و با ابعاد دلخواه درون کادر منتقل کنید.

صفحه آرایی تمیز و ارزان


برای اینکه صفحه آرایی زیبایی داشته باشید، بعد ازاینکه متن را وارد کردید جای مناسبی برای تیتر اصلی و تصویر در نظر بگیرید. تعداد تصاویر مورد نیاز در هر صفحه بستگی به موضوع متن دارد. اصولا در نشریات تخصصی ، تصاویر همراه با متن به صفحه آرا داده می شود ولی در برخی از نشریات که مطالب به صورت تخصصی نباشد، طراح می تواند برای صفحه آرایی از آرشیو خود تصاویر را انتخاب کند. برای نمونه یک صفحه را با هم صفحه آرایی می کنیم.
بعد از اینکه سند اولیه را ساختید ، متن را با توجه به ستونهای مشخص شده وارد کنید. ما در اینجا یک صفحه 3 ستونی داریم.
تیتر را در وسط و بالای صفحه قرار می دهیم.

صفحه آرایی نشریات و کتاب

 

حالا نوبت به قراردادن تصویر است. گزینه Place ( Ctrl+D) را انتخاب و تصویر از پوشه مورد نظر دبل کلیک کنید تصویر به صفحه منتقل می شود. می توانید با نگه داشتن کلید Shift و کلیک چپ ماوس همزمان تصویر را در ابعاد مورد و جای مناسب وارد کنید.
برای قرار دادن تصویر در بین ستونها باید عکس را انتخاب و پنجره Text Warp را از منوی Window فعال کنید با وارد کردن عدد مناسب ( با توجه به ابعاد تصویر این عدد متغیر است ولی مناسبترین عدد 2 تا 5 میلیمتر می باشد) متن در اطراف تصویر قرار می گیرد.

طراحی کاتالوگ

 

صفحه بندی و لی اوت مجله

در قسمتهای بعدی آموزش صفحه آرایی، توضیحات در مورد پنجره Text Warp را کاملتر ارائه می دهیم.
آموزش های افرا گرافیک را در بخش های مختلف دنبال کنید.

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.