Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی بسته بندی|چاپ بسته بندی|هزینه چاپ بسته بندی

طراحی بسته بندی|طراحی و چاپ جعبه و چاپ بسته بندی مناسب

با توجه به اهمیت موضوع طراحی بسته بندی و همینطور مساله ظرافت و دقت در چاپ بسته بندی افراگرافیک تیم ویژه ای جهت این مهم در دست دارد. فاکتورهای ویژه و مشترکی در جهت چاپ جعبه و بسته بندی وجود دارد از جمله : متفاوت بودن بسته بندی، بسته بندی خلاقانه، بسته بندی ارزان قیمت، بسته بندی کم حجم و ...
در جهان امروز نگاه ویژه ای متوجه بسته بندی میباشد به صورتی که قبل از بررسی قیمت و یا کیفیت کالا طرح بسته بندی و شکل بسته بندی در نظر بیننده جلوه میکند. طبق بررسی های به عمل آمده رنگها تاثیر زیادی در ذهن بیننده دارند.
امروزه تجارت از هر نوع و جایی که جاری و ساری است با توجه به تغییرات وسیع و متنوع امروزی خواهی نخواهی با یک حجم انبوهی از تبلیغات، اشکال تابلوها، بسته بندی های مختلف و جعبه های زیبای کالاها و ابزارهای تبلیغاتی رو به رو می باشد. تبلیغات علی الخصوص طراحی بسته بندی، امروزه نظر افراد بی شماری را به خود جلب می نماید و طراحی و چاپ بسته بندی را به یکی از مشاغل سودآور تبدیل نموده .

خلاقیت در طراحی جعبه

طراحی بسته بندی یا جعبه در واقع معرفی کالا، اطلاع رسانی و جلب مشتری جهت خرید کالا و محصولات میباشد.طراحی و چاپ بسته بندی خود به تنهایی میتواند به عنوان یک فروشنده عمل نمایند زیرا بدون حضور حتی یک فروشنده کالا می تواند خود را به خوبی به مخاطب خود عرضه نماید و طراحی بسته بندی به عنوان اولین عنصر ارتباطی با مخاطب بازار هدف می تواند نقش مهمی در افزایش فروش برندسازی ایفا نماید.


طراحی بسته بندی چیست؟
طراحی بسته بندی در مجامع مختلف دارای تعاریف مختلف و جامعی می باشد اما در یکی از کاملترین تعاریف به عنوان یک شبکه هماهنگ تعریف کمی شود که هدف آن فراهم نمودن شرایط جهت حمل بهینه، توزیع مناسب، انبارش، فروش و مصرف بهینه می باشد.
طراحی بسته بندی عملیاتی پیچیده و حساس می باشد و همچنین نیاز به زمان و ایده مناسب جهت طراحی بسته بندی نیاز هست.کلیه فاکتورهای طراحی و چاپ در مورد بسته بندی یا جعبه به طراح کمک میکند که طرح کاربردی و مناسبی از بسته بندی ارائه دهد. در اینجا برخی از فاکتورهای مهم در طراحی بسته بندی را مورد بررسی قرار خواهیم داد:


1- طراحی و بسته بندی متفاوت و بسته بندی مناسب: یکی از موارد جهت طراحی متفاوت بسته بندی ایجاد تغییر در ساختار مربعی و یا مستطیلی بسته بندی میباشد. اکثر بسته بندی ها به صورت یک چهارچوب مربعی ساخته شده اند. شاید اندکی تفکر و تغییر در این ساختار باعث تفاوت در ظاهر و هم شکل نبودن با موارد چاپ شده قبلی نیزشود.


2- طراحی خلاقانه بسته بندی : این مورد تکمیل کننده مورد شماره یک میباشد. خلاقیت طراح یکی از موارد مهم در طراحی جعبه میباشد. البته خلاقیت طراحی در موارد دیگر از جمله طراحی کاتالوگ، طراحی لوگو، طراحی وب سایت، طراحی ست اداری و ... به کار طراح می آید.


3- بسته بندی ارزان قیمت : طراح بسته بندی باید هزینه چاپ بسته بندی را بسته به نوع کالا مد نظر قرار دهد. بسته بندی به دلیل چاپ تیراژ بالا معمولا هزینه های زیادی در بر دارد. پس حتی یک ریال هم در تیراژ بالا باعث صرفه جویی عدد زیادی خواهد شد.


4- بسته بندی مستحکم : استحکام بسته بندی به نوع طراحی بسته بندی و چاپ بسته بندی بستگی دارد. طراح باید بداند بسته بندی قرار است چه وزنی را تحمل کند. طراحی و چاپ یک جعبه طلاجات و یک قطعه خودرویی سنگین بسیار متفاوت است.


5- بسته بندی کم حجم و کم جا : فضایی که بسته بندی اشغال میکند جهت چیدمان در قفسه های فروشگاهها در طراحی باید مد نظر قرار داده شود. چه بسا فروشگاههایی که از چیدمان بسته بندی های بدشکل و بزرگ از لحاظ بسته بندی در قفسه های خود خودداری مینمایند.


6- بسته بندی های ماندگار : گاهی اوقات مشتریان با توجه به نیاز خود درخواست بسته بندی های محکم و با دوام بالا را دارند. معمولا این مدل از بسته بندی ها کاربری های مختلفی ممکن است داشته باشند. و به دلیل اینکه در طولانی مدت استفاده میشوند معمولا هدفی را دنبال میکنند و یا اینکه میتوانند اجسام یا کالاهای دیگری را در خود جای دهند. پس مهمترین نکات در این نوع بسته بندی ها استحکام و زیبایی و کاربردی بودن آن است.

 

7- بازاریابی کالا و تبلیغی بودن : بسته بندی باید بیانگر کیفیت و کارآیی محصول باشد همچنین از نظر توضیحی باید کامل و جامع باشد و محصول را به طور کامل شرح دهد به طوری که جای سوالی برای مصرف کننده باقی نگذارد.

طراحی و چاپ بسته بندی


کانون تبلیغاتی افراگرافیک
برای طراحی و چاپ بسته بندی و جعبه های منحصربفرد و خلاقانه با ما تماس بگیرید.
021-66912056      021-66120694      021-66120698      0912-2246022
www.afragraphic.ir
info@afragraphic.ir

 

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.