Info@Afragraphic.ir
0912 22 460 22
خدمات و مطالب آموزشی

طراحی مجله|قیمت طراحی مجله|هزینه طراحی مجله|طراحی مجله زیبا

مجله به مدرکی جلدشده و ادواری گفته می‌شود که به طور منظم و با فاصلهٔ انتشار مرتب و زیر شمارهٔ ردیف و دوره و تاریخ معین در زمینه‌های گوناگون بیش از دو بار در سال منتشر شود و در تهیهٔ مطالب آن بیشتر از یک نفر مشارکت داشته باشد و نیز دارای بیشتر از یک مقاله باشد.

مجله‌ها باید به‌گونه ‌ای باشند که دائماً بدون کمک تبلیغات به فروش برسند. هنگامی‌که فرد در مجله ‌فروشی ‌ها به هزاران مجله نگاه می‌افکند اهمیتی به ظاهر فیزیکی مجله داده می‌شود، مشخص می‌گردد و رمز کار؛ عکس‌های تمام رنگی، کاغذ مرغوب و تصویرسازی‌های پرزرق و برق هستند و این تأکید وقتی بیشتر آشکار می‌شود که مجله به هر دلیلی در موقعیت پرمخاطره ‌ای بیفتد. مجلاتی که در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ د رمقابله با تلویزیون به سختی ضربه خوردند، در استفاده افراطی از تایپوگرافی و تجربه‌ های طراحی زیاده ‌روی کردند.

مجله، نشریه و یا ژورنال گونه‌ای کتابچهٔ دوره‌ای است که با چاپ مقاله‌های عمومی یا علمی به گسترش و اشاعهٔ اطلاعات، دانش و نتایج پژوهش‌ها دربارهٔ پیشرفت‌های جاری در یک حوزهٔ علمی خاص می‌پردازد. مقالهٔ علمی توسط پژوهشگریا پژوهش گرانی نوشته می‌شود که پژوهش را انجام داده‌اند.

 

از نظر ترتیب انتشار طراحی و چاپ مجله‌ها به انواع مختلف تقسیم می‌شوند:

· مجلهٔ هفتگی: مجله‌ای که در هر هفته یک بار انتشار یابد.

· مجلهٔ دو هفتگی: مجله‌ای که در هر دو هفته یک بار منتشر شود.

· مجلهٔ ماهانه: مجله‌ای که در هر ماه یک بار منتشر شود که به این نوع مجله، ماهنامه یا مجلهٔ ماهیانه نیز می‌گویند.

· مجلهٔ سه ماهانه: مجله‌ای که در هر سه ماه یک بار منتشر گردد که این نوع مجله‌ها بیشتر به فصلنامه اشتهار دارند.

· مجلهٔ چهار ماهانه: مجله‌ای که در هر چهار ماه یک بار منتشر شود.

· مجلهٔ شش ماهانه: مجله‌ای که در هر شش ماه یک بار منتشر شود که به این مجله‌ها دوفصلنامه یا نیم‌سالنامه نیز می‌توان گفت.

مجله‌ها از لحاظ قالب انتشار، به سه دستهٔ کاغذی و الکترونیکی و چند رسانه ای تقسیم می‌شوند. مجلهٔ کاغذی مجله‌ای است که به شکل سنتی چاپ و انتشار می‌یابد . مجلهٔ الکترونیکی به مجله‌ای گفته می‌شود که به صورت الکترونیکی روی اینترنت چاپ و منتشر می‌شود. مجلهٔ چندرسانه ایبه مجله‌ای گفته می‌شود که به صورتPdf روی لوح فشرده منتشر می‌شود. پس از اختراع وب، بسیاری از مجله‌های کاغذی به صورت الکترونیکی نیز منتشر می‌شوند که به دو صورت قابل دسترس هستند:

· پرداخت حق اشتراک و آبونمان

· دسترسی آزاد.
اولين ارزش و اهميت مجله، ظاهر آن، مانند : عكسهاي رنگي، كيفيت كاغذ، تصوير پردازي استادانه و استفاده از رنگ و.... است كه كل اين مجموعه در صفحه آرايي گنجانده مي شود. صفحه آرايي عبارت است از طرح ريزي براي يك صفحه يا گروهي از صفحه ها. عناصري در صفحه آرايي به كار گرفته مي شوند كه كار برد هر كدام از آنها پيرو اصول و قواعد مخصوصي است، هر چند كه در مجموع ذوق و سليقه هنرمند نقش غيرقابل انكاري در صفحه آرايي تخصصي و جذاب دارد. نام مجله، قطع، رنگ، عكس، طراحي صفحه ها، تيتر و سوتيتر، ستون بندي و انتخاب حروف، از جمله عناصر مهم صفحه آرايي يك مجله به شمار مي روند.

نام مجله

نام مجله، يك علامت تجاري يا نشانه است. نام،بايد مشخص، چشمگير و به آساني قابل شناسايي و در عين حال جالب باشد، نام، معمولا در بالاي جلد چاپ مي شود و سه اصل ظاهر خوشايند، درك آسان و جذابيت بصري بايد در آن رعايت شود. عنوان مجله بهتر است طراحي شود تا اينكه حروفچيني شود.

قطع مجله

قطع مجله معمولا كوچكتر از روزنامه است و انتخاب آن با توجه به اندازه كاغذ معيار به منظور صرفه جويي و اجتناب از دور ريختن كناره هاي بيشتر است. دو اصل مهم وجود دارد كه در انتخاب قطع مي بايد رعايت شود:

- سهولت و راحتي براي در دست گرفتن؛
- تناسب بين اندازه و محتواي مجله.

مثلا عرف قطع مجله هاي كودكان در ايران 21* 5/16 سانتيمتر است و قطعهاي بزرگتر چندان رواج نداشته است. محدوديت فني از لحاظ اندازه معيار در دستگاههاي چاپ نيز گاه تعيين كننده قطع مجله است. نگاهي به تاريخ مجله هاي ايران نشان مي دهد كه قطع مجله هاي عمومي معمولا بزرگتر از مجله هاي تخصصي بوده است.

روي جلد مجله

عنصر بعدي كه نظر مخاطب و خواننده را به خود جلب مي كند، روي جلد است. چند عامل، طرح ظاهر و روي جلد مجله را تعين مي كند. عوامل مزبور به قرار زير است:

الف : تخصصي يا عمومي بودن مجله
ب: عوامل فرهنگي

ج : مخاطبان خاص،عامل ديگري است كه تركيب و ظاهر روي جلد را تعيين مي كند. چنانكه تصويرهاي روي جلد مجله هاي كودكان با مجله هاي ورزشي كاملا متفاوت است.

د:حوادث، تنشها و دگرگونيهاي اقتصادي،سياسي و اجتماعي كه باعث دگرگونيهاي عمده در جامعه مي شود، نيز به صورت مقطعي بر روي جلد ها اثر مي گذارد .

روي جلد مجله بايد در خور شخصيت و محتواي مجله باشد، درعين حال، ضروري است كه روي جلد توجه مخاطب را جلب كند وميل به ورق زدن و توجه به محتوا را در وي برانگيزد. تصوير پرداز ي روي جلد مي تواند نمونه اي انتخابي از محتواي داخلي مجله باشد كه در اين صورت، خواننده را به درون مجله راهنمايي مي كند. چند عامل زير را مي توان به عنوان عامل موثر در موفقيت روي جلد مطرح ساخت:

• طرح و تصوير پردازي در هر شماره، تنوع كافي را داشته باشد.
• طرح روي جلد عجيب، و نا آشنايي آن با ذهن، تا حدود زيادي به موفقيت مجله كمك مي كند، مشروط بر اينكه ميزان اين عجيب بودن به حدي نباشد كه تماشاگر را دلزده كند، بلكه بايد چنان باشد كه، خواننده را مجبور به كنجكاوي كند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین قیمت طراحی و چاپ مجله و هزینه طراحی و چاپ مجله ویا هزینه چاپ مجله و هزینه  طراحی مجله  با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید:

کانون تبلیغاتی افرا گرافیک

•   تلفن: 66120698-021  -  66912056-021

•   همراه: 09122246022

•   پست الکترونیک: info@afragraphic.ir

•   وب سایت: www.afragraphic.ir

•   تلگرام: www.telegram.me/afragraphic_ir

نظــرات شما

نام :
وب سایت :
ایمیل :
پیغام :  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و چاپ افراگرافیک  می باشد.